logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę, 4 września, wprowadzona zostanie korekta rocznego rozkładu jazdy. Zapewni sprawne kursowanie 4000 pociągów w trakcie modernizacji sieci kolejowej. Podróżni już od połowy sierpnia mogą zapoznać się z rozkładem. Plakaty umieszczone są na dworcach i peronach, informacje dostępne są także w Internecie. Podczas weekendu, w którym korekta wejdzie w życie, dodatkowym wsparciem dla podróżnych będą mobilni informatorzy.

   Zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami przygotował ofertę, która wykorzystuje efekty już wykonanych prac i zapewnia coraz krótsze czasy przejazdów na trasach dalekobieżnych i regionalnych. W rozkładzie uwzględniono kolejne prace, które w jeszcze większym stopniu poprawią komfort podróżowania. Przewoźnicy tak przygotowali trasy przejazdu, by najlepiej wykorzystać dostępną sieć kolejową. W związku z robotami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury część pociągów pojedzie w zmienionej relacji. Na kilku odcinkach przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikację autobusową.

   Dolny Śląsk i Śląsk
Dolnoślązacy od 4 września nie będą musieli przesiadać się do autobusów na odcinku Strzelin - Kamieniec Ząbkowicki. Popularna trasa z Wrocławia do Kłodzka i Międzylesia będzie w pełni obsługiwana pociągami.  Zapewni to sprawny dojazd do szkół i do pracy we Wrocławiu oraz na wycieczki do uzdrowisk w Kotlinie Kłodzkiej.
Pociągami znów pojedziemy na trasie Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce - Sosnowiec Dańdówka. Zakończone prace zapewniają sprawny przejazd na regionalnej trasie. Zmiany w kursowaniu pociągów na liniach Katowice - Zwardoń i na linii 138, Katowice - Oświęcim zaplanowano tak, by były one jak najmniej uciążliwe dla podróżnych. Ich efektem będzie skrócenie przejazdu w relacjach Katowice - Bielsko Biała oraz Katowice Zwardoń, a także do Wisły i Zebrzydowic.
Niezbędny remont odcinka linii Goleszów - Ustroń, w okresie 4 września - 15 października, wymaga wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej dla pasażerów pociągów jadących do Wisły. Autobusy będą uruchamiane od Bielska Białej. W przypadku PKP Intercity dotyczyć to będzie pociągu IC Wisła. Ze względu na ruch jednotorowy na odcinku Katowice Ligota - Tychy pociąg IC Korfanty pojedzie w skróconej relacji do Katowic.
Utrzymanie dobrych czasów przejazdu na „Wiedence”, na odcinku Częstochowa - Koluszki, wymaga dodatkowych prac. Zmiany w rozkładzie w dniach 4 września - 15 października ograniczono do kilku pociągów. PKP Intercity zawiesi kursowanie dwóch pociągów: IC Górnik oraz IC Fredro (w kierunku Wrocławia). Pociągi EIP oraz EIC relacji Warszawa - Wrocław/Jelenia Góra - Warszawa nadal będą obsługiwać Częstochowę, zmieni się tylko miejsce postoju - składy zatrzymają się na stacji Częstochowa Stradom, a nie na stacji Częstochowa Główna.

   Wielkopolska
Warto zwrócić uwagę na ujęte w rozkładzie zmiany w kursowaniu pociągów regionalnych i InterCity na trasie Poznań Wschód - Trzemeszno. W celu poprawy parametrów linii od 10 września do 15 października PLK prowadzą prace, które wymagają robót torowych. Dzięki przedsięwzięciu spółki docelowo skróci się podróż, a na 10 stacjach i przystankach podniesie się komfort obsługi podróżnych. Rozkład jazdy zawiera też zmiany kursów pociągów na trasie Wrocław - Poznań. Linia zapewnia coraz krótsze podróże dzięki dostosowywaniu trasy do prędkości 160 km/h.
W związku pracami prowadzonymi na torach w województwie wielkopolskim kilka pociągów PKP Intercity na odcinakach: Gniezno - Poznań Gł., Poznań Gł. - Swarzędz oraz Wrocław - Poznań pojedzie zmienioną trasą. Czas podróży wydłuży się średnio o około 10 - 20 minut.

   Warmińsko-Mazurskie i Pomorze
Od września remontowany będzie most kolejowy w Olsztynie. Pociągi z Warszawy pojadą do Olsztyna przez Iławę z dodatkowymi postojami na stacji Iława Główna i Ostróda. Składy nie zatrzymają się na stacjach: Nidzica, Olsztynek oraz Olsztyn Zachód. Dla pasażerów, którzy chcą dojechać do/z tych stacji od Działdowa, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Na odcinku Działdowo - Olsztyn, zmieni się również rozkład dla pociągów regionalnych.
W związku z pracami konserwacyjnymi na odcinku Wejherowo - Lębork w dniach 5-9 oraz 13-15 września zamiast trzech pociągów PKP Intercity (TLK Słowiniec, TLK Gryf oraz TLK Żuławy) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

   Województwo Kujawsko-Pomorskie
Od początku korekty pociągi PKP Intercity: IC Doker, IC Chemik oraz IC Stoczniowiec pojadą na odcinku Kutno - Bydgoszcz drogą okrężną przez Zamków i Inowrocław. Nie zatrzymają się one na stacjach we Włocławku, Aleksandrowie Kujawskim, Toruniu Gł., Solcu Kujawskim, Bydgoszczy Wschód oraz Bydgoszczy Leśnej. Pociągi te będą natomiast skomunikowane w Kutnie z innymi składami PKP Intercity, co umożliwi przesiadkę i dojazd do pomijanych miejscowości. Zmiany w kursowaniu składów wynikają z modernizacji linii na terenie Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Efektem prac będzie utrzymanie dobrych czasów przejazdów.

   Małopolska
Na trasie Kraków - Krzeszowice, za pociągi Przewozów Regionalnych, które nie zatrzymają się na stacji Rudawa, wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobus obsłuży połączenie na odcinku Zabierzów - Rudawa  lub Rudawa - Krzeszowice.

   Zmiany PKP Intercity od września
Wraz z wrześniową korektą pociąg TLK Hańcza będzie miał wydłużoną relację do Grodna. Dotychczas skład zaczynał swój bieg w Krakowie, a  kończył trasę w Białymstoku lub Suwałkach. Ponadto pociąg Express InterCity Premium nr 4504/5 relacji Gliwice - Gdynia będzie miał postój w Tczewie. Dzięki temu mieszkańcy tego miasta zyskają dodatkowe połączenie. Natomiast w okresie 4 września - 15 października, na trasie Kraków - Warszawa - Kraków, zostanie uruchomiony pociąg EIC SAWA, który pojedzie zamiast popołudniowego pociągu EIP z Krakowa (nr 3103) oraz wieczornego z Warszawy (nr 1302).
Od 3 września zawieszone zostanie kursowanie weekendowego pociągu TLK Polaris (Warszawa - Kołobrzeg - Warszawa). W zamian pasażerowie będą mogli skorzystać z nocnego pociągu TLK Mars relacji Kołobrzeg - Kraków oraz dwóch dziennych połączeń PKP Intercity: ekonomicznego TLK Słowiniec oraz składu obsługiwanego jednostką Pendolino. Ponadto od 5 września zostaną ograniczone terminy kursowania pociągu EIC Sedina (relacji Warszawa - Szczecin Gł. - Warszawa). Skład w relacji Warszawa - Szczecin i Szczecin - Warszawa pojedzie w piątki i niedziele. Natomiast w sobotę będzie wyjeżdżać tylko z Warszawy, a w niedzielę tylko ze Szczecina. W pozostałe dni pociąg będzie miał skróconą relację do Poznania. Pasażerowie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa będą mogli skorzystać z ośmiu par połączeń, w tym trzech ekspresowych.

   Kompleksowa informacja
Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami, by zapewnić pasażerom jak najwyższy komfort podróży i pełną informację pasażerską.
Informacje o korekcie rozkładu jazdy od 15 sierpnia dostępne są na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach www.portalpasazera.pl i www.rozklad-pkp.pl. Zmiany w kursowaniu pociągów komunikują także przewoźnicy.
Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie www.intercity.pl oraz pod numerem telefonu 19 757. Dodatkowo, w weekend wprowadzania korekty, na największych stacjach w Polsce pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 sierpień 2016 11:05

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj