Zaloguj się

Alternative Transport woduje nowy statek typu RO-RO

Spółka Alternative Transport, należąca do Ekol, w ciągu zaledwie trzech lat od momentu powstania stała się rozpoznawalną marką na rynku transportów Ro-Ro. W piątek, 18 listopada wodowała swój szósty już statek MELEQ, w czasie uroczystości we Flensburgu, w Niemczech, w której wzięło udział 200 zaproszonych gości.

MELEQ może przewozić 280 naczep i dołączy do pięciu innych statków Ro-Ro należących do Alternative Transport w lutym 2017 roku, aby obsługiwać trasę między Turcją, a Włochami. Statek ma 210 metrów długości, pojemność ładunkową 32 600 ton i osiąga prędkość 21,3 węzła.

Po uroczystości wodowania, w której wzięło udział wielu gości z sektora logistyki z całej Europy, Ahmet Musul, Prezes Ekol Logistics i Alternative Transport, powiedział:
- Trzy lata temu rozpoczęliśmy tworzyć flotę statków Ro-Ro. Dzisiaj jesteśmy dumni, że możemy być świadkami wodowania naszego szóstego statku o nazwie MELEQ. W tym czasie osiągnęliśmy zrównoważony wzrost i zainwestowaliśmy ponad 100 milionów euro w rozbudowę naszej floty. Po wodowaniu MELEQ, będziemy otwierać nowe trasy i zwiększać częstotliwość istniejących połączeń, będziemy również ciągle inwestować. Ponadto planujemy zakończenie budowy i start operacji w nowym porcie Ro-Ro w Yalova na początku 2017 roku. Będziemy oferować znaczące korzyści operacyjne dla branży, nie tylko dzięki coraz większej flocie jaką posiadamy, ale również dzięki nowemu terminalowi.

- Cieszy nas szansa i zaufanie jakimi obdarzyły nas firmy Ekol Logistics oraz Alternative Transport. Jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie i wiedza w dziedzinie projektowania i budowy tego rodzaju statków przyczynią się do sukcesów obu tych spółek, powiedział Henrique Pestana, Główny Projektant FSG, wykonawcy statku MELEQ.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 21 listopad 2016 16:04
Zaloguj się by skomentować