Zaloguj się

Bezpieczna szkoła przy drodze po raz kolejny z MAN

W dniu 14.11 br. firma MAN Truck & Bus Polska uczestniczyła w kolejnej edycji akcji „Bezpieczna szkoła przy drodze”, zorganizowanej przez redakcję „Transportu Polskiego”. Tym razem odbyła się ona na torze Miedziana Góra pod Kielcami. Aktywny udział w pokazie był dla każdego dziecka dużym przeżyciem.

   W widowiskowym pokazie drogowym z udziałem autobusu MAN Lion’s Coach kieleckiej firmy przewozowej Wzorek oraz zestawu MAN TGX 18.440 w barwach MAN ProfiDrive uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych w Kielcach. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem szkół oraz lokalnych mediów. Wzięło w nim udział ok. 300 uczniów.
   „Bezpieczna szkoła” to dla MAN ważny element działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Akcje odbywają się w całej Polsce, natomiast organizacja pokazu w Kielcach miała dla MAN szczególne znaczenie, gdyż w okolicy mieszka wielu pracowników zatrudnionych na co dzień w fabryce MAN Bus w Starachowicach. W organizację pokazu na torze w Miedzianej Górze zaangażowały się również lokalne władze, Policja oraz Miejski Zakład Komunikacji w Kielcach.

- W projekcie „Bezpieczna szkoła przy drodze” bierzemy udział już od wielu lat i jest ona jedynym tego typu wydarzeniem w Europie - mówi Marta Stefańska z MAN Truck & Bus Polska. - Największą zaletą akcji jest możliwość naocznego zaprezentowania dzieciom zagrożeń oraz zasad bezpieczeństwa związanych przede wszystkim z ruchem pojazdów ciężarowych.

   Kampania adresowana jest głównie do dzieci, których szkoły znajdują się blisko tras szybkiego ruchu oraz głównych szlaków tranzytowych. Podczas pokazu uczestnicy mogą sami zobaczyć, jak olbrzymia może być siła pędu powietrza wywołanego przez przejeżdżającego z dużą prędkością zestawu, co zademonstrowano przy użyciu specjalnie przygotowanego manekina. Już trzynasty rok z rzędu (od 2003 roku) redakcja magazynu „Transport Polski” we współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska uświadamia dzieciom, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się uczestnictwo w ruchu drogowym i uczy je właściwych zachowań.

- Tym razem nasi najmłodsi goście mieli okazję sprawdzić, ile kroków mierzy samochód osobowy, ciągnik siodłowy MAN z naczepą oraz autobus miejski i poznać ograniczenia wynikające z tej wielkości przy hamowaniu czy omijaniu przeszkód - opisuje Wojciech Mackiewicz z „Transportu Polskiego”. - Przekonali się też, że gdy staną w martwym punkcie wokół pojazdu, nie są widoczni dla kierowcy.

   Projekt „Transportu Polskiego” od samego początku realizowany jest przy wsparciu firmy MAN Truck & Bus Polska, która udostępnia pojazdy ciężarowe i autobusy, wykorzystywane podczas prezentacji oraz przygotowuje dla dzieci kamizelki odblaskowe.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 15 grudzień 2016 09:29
Zaloguj się by skomentować