logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

8 nowych Solarisów wyjedzie na dwie z najdłuższych tras w Gdyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku roku gdyńską flotę autobusową zasili osiem ekologicznych autobusów Solaris. 29 grudnia 2016 roku nastąpiło ich uroczyste wprowadzenie na linię. Wydarzenie to uświetnili przedstawiciele władz lokalnych i przedstawiciele mediów. Nowoczesne i komfortowe pojazdy zamówione zostały przez konsorcjum Meteor, Irex-1 oraz Irex-3, które wygrało przetarg rozpisany przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Autobusy będą obsługiwać dwie z najdłuższych gdyńskich tras.

    29 grudnia odbyła się uroczystość wprowadzenia do eksploatacji autobusów firmy Solaris, zakupionych przez konsorcjum firm Meteor z Jaworzna oraz Irex-1 i Irex-3 ze Świętochłowic. Konsorcjum wygrało przetarg na 10-letnią obsługę części zadań ZKM Gdynia na liniach S i Z. Obie trasy stanowią jedne z najdłuższych odcinków na komunikacyjnej mapie Trójmiasta. Sześć 12-metrowych Urbino będzie obsługiwać pospieszną trasę S łączącą Pustki Cisowskie i Śródmieście Gdyni z Sopotem, zaś dwa przegubowe pojazdy będą kursować pomiędzy Żukowem a Gdynią na linii Z. Solarisy dołączą do gdyńskiej floty na początku przyszłego roku.
   Dwa z zamówionych Solarisów - modele 18-metrowy i 12-metrowy - rozpoczęły swój pierwszy kurs pod Urzędem Miasta w Gdyni. Oficjalne wprowadzenie nowoczesnych pojazdów do ruchu nastąpiło na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. Na miejscu zgromadzili się reprezentanci mediów ogólnopolskich i lokalnych. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele spółki, ale i władz regionalnych, m.in.: Michał Gucio - wiceprezydent Miasta Gdyni, prof. Olgierd Wyszomirski - dyrektor ZKM w Gdyni i Marzena Biała - dyrektor Gdyńskiego Oddziału firm Meteor-Irex. Przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach reprezentował Rafał Zajas - dyrektor sprzedaży.
   Komfort podróżowania pasażerów znacznie wzrośnie dzięki szeregowi udogodnień, w które wyposażone są niskopodłogowe i ekologiczne autobusy. W pełni klimatyzowane pojazdy posiadają system informacji pasażerskiej współpracujący z systemem zapowiedzi głosowej przystanków wewnątrz i na zewnątrz autobusów. Dodatkowo autobusy posiadają cyfrowy monitoring rejestrujący obraz z wnętrza jak i przed czołem pojazdu, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne we wszystkich Urbino jest wykonane w oszczędnej energetycznie technologii LED. Ponadto podróżni będą mogli podładować urządzenia mobilne w ładowarkach USB zamontowanych na poręczach autobusowych. Autobusy wyposażone są w silniki spełniające europejską normę emisji spalin Euro 6.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 styczeń 2017 14:56

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj