logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser przyśpiesza połączenie do Czech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, otworzył kolejne bezpośrednie połączenie drobnicowe do Czech. Codzienna stała linia z Wrocławia pozwala klientom z Dolnego Śląska realizować dostawy do Pragi i jej okolic już następnego dnia po nadaniu, natomiast do pozostałych odbiorców na terenie Czech maksymalnie w ciągu dwóch dni.

- Otworzyliśmy bezpośrednią linię do stolicy Czech z Wrocławia, co pozwoli znacznie lepiej i szybciej obsłużyć ten region Polski i Czech. Jest to efekt dynamicznie rozwijającego się biznesu pomiędzy naszymi krajami i ich głównymi gospodarczymi regionami. Oferta Dachser musi być dostosowywana do potrzeb klientów. Firmy działające na terenie Dolnego Śląska coraz odważniej poszukują nowych rynków zbytu za naszą południową granicą, a firmy z Czech w Polsce. Dla biznesu granice stopniowo stają się wirtualne. Budując nowe łańcuchy dostaw dla swoich towarów przedsiębiorcy bardziej skupiają się na tym, aby szybciej i sprawniej dostarczać towary, niż sztucznie dzielić odbiorców na tych, którzy są w tym czy innym kraju. Ta niesamowita przemiana w myśleniu ma szansę się urzeczywistniać na obszarze wspólnego rynku, jakim jest Unia Europejska. Od wejścia do UE wymiana handlowa Polski zwiększyła się ponad trzykrotnie. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że Czechy po Niemcach są naszym największym partnerem gospodarczym - komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

   Dachser systematycznie zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń drogowych między Polską i różnymi państwami europejskimi. Obecnie spośród 46 linii eksportowych oraz 58 linii importowych trzy codzienne to połączenia do Czech, a osiem - z tego kraju do Polski.

Ostatnio zmieniany środa, 08 luty 2017 08:11

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj