logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Hellmann wprowadza nową technologię załadunku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wykorzystując rozwój transportu kolejowego między Europą i Azją, Hellmann Worldwide Logistics poszerza swoje kompetencje w zakresie przewozu pojedynczych kontenerów.

   W październiku 2016 r. Hellmann zrealizował transport ponad 200 luksusowych samochodów z zakładu czołowego producenta z Zagłębia Ruhry w zachodnich Niemczech do Chongqing w Chinach. Czynnikiem decydującym o powierzeniu tego zadania firmie Hellmann było zapewnienie wykonania transportu drogą kolejową w ciągu 21 dni od odbioru towaru do jego dostarczenia chińskiemu kontrahentowi w Chongqing. Czas przewozu spełniał wymogi klienta - maksymalny czas dostawy w ciągu 8 tygodni od produkcji.
   Hellmann realizował transport z terminala w Duisburgu, wykorzystując pięć składów specjalnie wyczarterowanych przez producenta pojazdów. Realizacja zadania obejmowała pełną obsługę od odbioru w Zagłębiu Ruhry, poprzez załadunek do kontenerów aż do dostarczenia pojazdów do odbiorcy w Chongqing, z odbyciem lokalnych kontroli celnych.
  Od 2015 roku firma Hellmann otworzyła trzy centra obsługi przemysłu motoryzacyjnego zajmujące się załadunkiem kompletnych pojazdów w Niemczech i w Holandii. W oddziałach firmy w Duisburgu, Rosendaal oraz w Augsburgu wysoko wykwalifikowani eksperci obsługują załadunek od 40 do 60 luksusowych samochodów dziennie, wykorzystując specjalnie opracowaną technologię załadunku.
   Transport pojazdów od czołowego producenta OEM w południowych Niemczech do odbiorcy w zachodnich Chinach jest realizowany z użyciem systemu kontenerowego RACK. Ta technologia załadunku umożliwia umieszczenie pojazdów jeden na drugim w 40-stopowym kontenerze HQ za pomocą specjalnego podnośnika. Dzięki temu w 40-stopowym kontenerze HQ można zmieścić cztery samochody. W segmencie aut luksusowych, szczególnie ważne jest, aby samochody dotarły do punktu docelowego w perfekcyjnym stanie i w jak najkrótszym czasie, co decyduje o ekskluzywności usługi.

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 marzec 2017 09:08

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj