Zaloguj się

"Bielik" chroni ładunki PKP CARGO

PKP CARGO S.A. konsekwentnie unowocześnia swoje systemy kontroli i monitoringu przewożonych ładunków oraz infrastruktury. Zintensyfikowano nie tylko pracę patroli SOK, ale także wykorzystano innowacyjne technologie do ochrony mienia i zapewnienia bezpieczeństwa.

   Oprócz standardowego monitoringu PKP CARGO korzysta z najnowocześniejszego sytemu skanowania terenu za pomocą m.in. polskiego drona "Bielik", który przekazuje obraz na żywo. Poprzez obserwację w czasie rzeczywistym służby ochrony mogą reagować na bieżąco i zatrzymywać złodziei na gorącym uczynku. Dzięki temu w samym 2016 roku kradzieże ładunków w PKP CARGO były mniejsze aż o 46 proc. r/r, co przyniosło Spółce wymierne korzyści.

- Kradzieże, zwłaszcza paliw stałych, m.in. węgla, to zmora przewoźników i ogromny problem do rozwiązania. Dzięki innowacyjnym metodom wdrażanym przez PKP CARGO poprawia się bezpieczeństwo ładunków, ale także infrastruktury. Często podczas kradzieży następowało uszkodzenie linii kolejowej, które mogło być niebezpieczne dla transportu. Nowy system monitoringu eliminuje takie zagrożenia, przynosząc wymierne korzyści dla spółki. Bezpieczny towar i infrastruktura oznacza, że PKP CARGO jest wiarygodnym partnerem i przewoźnikiem. Obecnie to my wyznaczamy nowe standardy bezpieczeństwa oraz innowacyjnego i holistycznego myślenia o transporcie. A to nie jest nasze ostatnie słowo. Nowe technologie, m.in. drony, mają ogromny potencjał i zamierzamy je wykorzystywać do dalszej poprawy bezpieczeństwa oraz optymalizacji kosztów - mówi Mirosław Klepaczewski, zastępca dyrektora Biura Bezpieczeństwa w PKP CARGO.

   Korzyści ze stosowania nowoczesnych technologii w PKP CARGO to:
•  znacząco niższa liczba kradzieży,
•  większe bezpieczeństwo towarów i infrastruktury,
•  usprawnienie działania spółki,
•  optymalizacja kosztów.

   Dzięki dronom można nie tylko prowadzić monitoring przeciw kradzieżom, ale też sprawdzać stan ogrodzenia, zachowanie zasad BHP przez personel oraz optymalizować składowanie towarów na terenach przewoźnika. Dodatkowo można prowadzić łatwą i szybką inwentaryzację sprzętu, sprawdzanie stanu torów, aktualizować mapy terenów należących do spółki i ich ukształtowania. Nowoczesne technologie - w tym drony "Bielik" polskiej firmy Dron House Group - są przyszłością transportu, co spółka PKP CARGO  dostrzegła już dawno i coraz szerzej stosuje w prowadzonej działalności.
   Dron "Bielik" powstał w polskiej firmie Dron House S.A. Nowoczesne urządzenie jest wyprodukowane z włókna węglowego, dzięki czemu jest bardziej wytrzymałe i ma lepsze parametry startowe od konkurencji. Dodatkowo dron jest bardzo zwinny i dynamiczny oraz charakteryzuje się możliwością realizowania stosunkowo długich lotów. Jest wyposażony w kamerę FULL HD 18 x ZOOM z gimbalem stabilizującym w trzech płaszczyznach, z możliwością wykonywania zdjęć o wysokiej rozdzielczości - dzięki czemu uzyskiwana jakość jest wysoka i umożliwia identyfikację twarzy. Dodatkowo umożliwia szyfrowanie danych, a wydajny procesor zapewnia przekazywanie obrazu na żywo praktycznie bez opóźnień - tak nowoczesny sprzęt to wyznacznik jakości, jaką promuje się we wszystkich działaniach podejmowanych przez PKP CARGO.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 marzec 2017 14:23
Zaloguj się by skomentować