logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Technologie kosmiczne w gdańskim porcie, czyli Space3ac nabiera tempa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. rozpoczęły realizację projektu umożliwiającego zastosowanie technologii kosmicznych w transporcie intermodalnym.

    2 marca 2017 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podpisały umowę partnerską w ramach projektu „Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego” (Space3ac Intermodal Transportation). Umowa wytycza ramy udziału ZMPG S.A. w projekcie w charakterze tzw. Dużego Przedsiębiorstwa. Projekt ten określa zapotrzebowanie na rozwiązania z wykorzystaniem technologii satelitarnych. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. zgłosił do realizacji trzy zadania dla uczestników akceleratora. Mają one na celu stworzenie systemów informatycznych wspomagających zarządzanie infrastrukturą portową, środowiskiem oraz inteligentny system zarządzania ruchem na terenie portu. 
   Realizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o. projekt Space3ac Intermodal Transportation został wybrany w konkursie ScaleUP ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w połowie 2016 roku. To pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców pracujących z technologiami satelitarnymi - z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych przedsiębiorstw, w tym spółek skarbu państwa.

- Akcelerator Space3ac w swojej pierwszej edycji skupiał się na projektach o charakterze startupowym - mówi Aleksandra Jankowska, prezes PSSE Sp. z o.o. - Pozytywny efekt tej edycji sprawił, iż obecnie idziemy o krok dalej, angażując ten potencjał w realizację potrzeb konkretnej branży, która ma szczególnie silną pozycję na Pomorzu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2017 12:15

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj