logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PKP CARGO z dużym kontraktem na przewozy węgla dla Grupy Enea

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PKP CARGO zawarło kolejną ważną umowę na przewozy węgla dla Enei Wytwarzanie. Największy polski przewoźnik złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na transport tego paliwa z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” do Elektrowni Kozienice. W ramach nowego kontraktu PKP CARGO w okresie 14 miesięcy przetransportuje 5,3 mln ton węgla.

    Nowa umowa jest kontynuacją wieloletniej współpracy PKP CARGO z Eneą Wytwarzanie. Największy polski operator już realizował i aktualnie wykonuje przewozy węgla dla Grupy Enea do Elektrowni Kozienice, zarówno z Lubelskiego Węgla „Bogdanka”, jak też z kilku kopalń śląskich.

- Mamy satysfakcję, że nasza kolejna oferta złożona na przewozy węgla dla Grupy Enea okazała się najkorzystniejsza, tym bardziej, że przetarg był dość nietypowy, gdyż zakładał realizację przewozów w warunkach zamknięć części modernizowanych przez PKP PLK linii kolejowych obejmujących relację Jaszczów - Świerże Górne. W ofercie uwzględnione więc zostały także dodatkowe koszty przewoźnika wynikające z konieczności dokonywania objazdów - powiedział Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.

- Kontynuacja współpracy z Eneą potwierdza jakość naszych usług i rynkowe doświadczenie, a także fakt, że nasi partnerzy z branży energetycznej mogą zawsze na nas liczyć. PKP CARGO sprawdza się jako niezawodny od lat partner w zapewnieniu ciągłości dostaw paliwa do Elektrowni Kozienice - podkreślił Maciej Libiszewski, prezes zarządu PKP CARGO.

   Umowę ze strony Grupy Enea podpisali przedstawiciele Enei Trading, spółki odpowiedzialnej w Grupie między innymi za zapewnianie ciągłości dostaw paliw, usług logistycznych oraz przeprowadzanie postępowań na dostawy paliw i świadczeń logistycznych dla aktywów wytwórczych Grupy Enea.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku przetargu i podpisania umowy z PKP CARGO. Ze względu na modernizację standardowej trasy kolejowej prowadzącej z LW Bogdanka, droga dostarczania paliwa węglowego do Elektrowni Kozienice uległa zmianie. PKP CARGO zaproponowało najlepsze rozwiązanie, które pozwala nam optymalizować koszty związane z transportem paliwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu usług i ciągłości dostaw - powiedział Dawid Klimczak, prezes Enei Trading.

   Przewozy węgla w ramach wygranego przez PKP CARGO kontraktu będą się odbywały nową dłuższą trasą po linii nr 30. Transporty będą realizowane w zwartych składach o masie min. 2300 ton netto, w wagonach węglarkach budowy normalnej. W trakcie realizacji są jeszcze dwa kontrakty zawarte w 2016 roku przez PKP CARGO z Eneą Wytwarzanie. Jeden na przewozy węgla z Lubelskiego Węgla „Bogdanka” do Elektrowni Kozienice. Drugi na przewozy węgla do tej elektrowni ze śląskich kopalń.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 czerwiec 2017 10:44

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj