logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3 mln osób więcej niż w ubiegłorocznym sezonie letnim. To najlepsze wakacje pod względem liczby przewiezionych pasażerów od 7 lat. Podróżni najchętniej wybierali połączenia na trasie z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Dużym powodzeniem cieszyły się także kierunki turystyczne, jak np. Kołobrzeg, Koszalin, Zakopane czy Krynica-Zdrój.

    Na wakacje pociągiem PKP Intercity
Podczas tegorocznych wakacji prawie 12,5 mln osób wybrało podróże pociągami PKP Intercity. W sumie od czerwca do końca sierpnia z usług przewoźnika skorzystało 12% osób więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W czerwcu, lipcu i sierpniu w porównaniu do 2016 roku liczba pasażerów wzrosła odpowiednio o 19% (ponad 3,8 mln osób), 10% i 7% (w obu przypadkach po ponad 4,3 mln osób). Na dobry wynik wpłynęło wiele czynników, jak atrakcyjne oferty biletowe, nowe kierunki podróży.

- Wyniki PKP Intercity napawają optymizmem. Dowodzą, że podróżni powracają na kolej. Korzystają z niej w drodze nie tylko do wakacyjnych miejscowości, lecz również w wyjazdach w ciągu roku. To efekt wysiłku przewoźnika w zapewnieniu atrakcyjnych ofert podróży, czego przykładem m.in. jest ostatnio wprowadzony Pakiet Podróżnika, jak też dbałości o podnoszenie standardu taboru - podkreśla Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

   PKP Intercity stale notuje wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Łącznie od stycznia do końca sierpnia 2017 roku na pokładach pociągów przewoźnika podróżowało prawie 29 mln pasażerów. Oznacza to ponad 13% wzrostu w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przewoźnik utrzymuje wzrostową tendencję przewiezionych pasażerów, przy zbliżonym poziomie pracy eksploatacyjnej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

- To najlepsze wakacje w PKP Intercity od 7 lat pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Bardzo cieszymy się, że co roku coraz więcej osób wybiera przejazdy naszymi pociągami. W porównaniu do poprzedniego roku, prawie 30% rodzin więcej skorzystało z usług PKP Intercity - podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. - Wzrost zauważamy także w wyjazdach seniorów - 16% oraz studentów - 9%. Coraz więcej osób kupuje też bilety przez Internet.

   Do Trójmiasta, Kołobrzegu czy Zakopanego
Najwięcej podróżnych, podobnie jak w poprzednim roku, wybrało połączenia na trasie z Krakowa i Trójmiasta do Warszawy. Podczas wakacji z Krakowa do stolicy podróżowało w sumie ponad 618 tys. pasażerów, a z Trójmiasta ponad 533 tys. W obu przypadkach wzrost liczby podróżnych utrzymał się na poziomie 6%. Dużym powodzeniem cieszyło się także połączenie z Warszawy do Białegostoku, które wybrało ponad 236 tys. osób, czyli o 48% więcej niż w okresie ubiegłorocznych wakacji. Wzrost liczby przewiezionych osób PKP Intercity odnotowało także m.in. na trasach z Krakowa do Przemyśla (101% więcej niż rok temu) i Rzeszowa (70% więcej) czy z Warszawy do Olsztyna (24% więcej).
   Wśród kierunków wakacyjnych pasażerowie najchętniej wybierali trasy do Kołobrzegu (ponad 292 tys.), Koszalina (ponad 220 tys.) czy Zakopanego (ponad 130 tys.). Natomiast największy wzrost przewoźnik odnotował w przypadku połączeń sezonowych do Wisły (41%), Krynicy-Zdroju (31%), a także Władysławowa i Zakopanego (po 29%).

   Nowe kierunki nie tylko w wakacje
W sezonie letnim PKP Intercity uruchomiło blisko 100 składów sezonowych do najpopularniejszych kurortów górskich i nadmorskich. Z dodatkowych połączeń mogły skorzystać osoby wybierające się m.in. w Beskid Śląski, do Żywca i Zwardonia, a także do Kudowy-Zdroju czy Szklarskiej Poręby. Nowością było połączenie z Łodzi do Giżycka, dokąd kursował skład TLK Niegocin, zapewniając podróżnym dojazd na Warmię i Mazury. Od tegorocznych wakacji podróżni zyskali także dodatkowe połączenia w kierunku wschodnim. Do dyspozycji osób planujących wyjazd na Ukrainę jest dodatkowa para pociągów Przemyśl – Lwów – Kijów, a także skład kursujący z Chełma do Kowla i Zdołbunowa. Dzięki dogodnym skomunikowaniom z międzynarodowych pociągów mogą skorzystać podróżni z Warszawy i Lublina (w przypadku pociągu do Chełma) czy z Krakowa i Wrocławia (wybierający się do Kijowa).

   Pasażer w centrum uwagi
Nad bezpieczeństwem podróży pociągami PKP Intercity czuwa Centrum Wsparcia Klienta i dyspozytura, które reagują w przypadkach utrudnień podczas przejazdu. Pracownicy pełnią służbę 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu. W sezonie wakacyjnym podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także nieprzewidzianych sytuacji, Centrum Wsparcia Klienta wydało ponad 119 tys. poczęstunków i ponad 61 tys. napojów. Jednocześnie 280 podróżnym zaplanowano transport zastępczy taksówkami, a dla 22 osób zorganizowano nocleg w hotelu. Podczas wakacji podróżni mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy dyżurowali na największych dworcach kolejowych w kraju, np. w Gdyni, Krakowie czy Wrocławiu, ale także w Międzyzdrojach, Kołobrzegu i Władysławowie. Informatorzy mobilni pozostawali do dyspozycji podróżnych m.in. w trakcie pierwszych dni wakacji (23-24, 26 czerwca), długiego weekendu sierpniowego (11-15 sierpnia) czy ostatniego weekendu w sezonie letnim (30 sierpnia - 4 września). Jednocześnie w czasie wakacji na dworcu w Kołobrzegu informatorzy dyżurowali co tydzień, natomiast w Międzyzdrojach i Władysławowie - co dwa tygodnie.

Ostatnio zmieniany piątek, 22 wrzesień 2017 07:18

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj