Zaloguj się

Ekol uruchamia nowe połączenie kolejowe między Belgią a Włochami

Niedawno firma Ekol Logistics ogłosiła otwarcie nowego kolejowego połączenia łączącego Budapeszt z Kolonią, które było pierwszym takim rozwiązaniem oferowanym przez spółkę w korytarzu wschód-zachód, a już uruchomiono nowe, łączące Zeebrugge w Belgii z Triestem we Włoszech. Połączenie wpisuje się w plan rozwoju sieci Ekol na kierunku północ-południe.

- Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozbudowywania połączeń intermodalnych w Europie. W styczniu 2017 roku „przybliżyliśmy” Morze Śródziemne z Bałtykiem dzięki linii Triest-Kilonia, a teraz nasi klienci z pewnością będą zadowoleni z otwarcia połączenie między Morzem Śródziemnym, a Morzem Północnym. Jest to pierwszy bezpośredni pociąg, który łączy Turcję, Iran i Środkowy Wschód z krajami Beneluksu, Francją i UK (Anglią, Szkocją, Walią i Irlandią) w całkowicie ekologiczny sposób bez potrzeby angażowania nawet jednego kierowcy - mówi Alaa Jennane, Engineering Business Development Director firmy Ekol.

   Pociąg będzie wyjeżdżał z Terminala EMT w Trieście dwa razy w tygodniu. To nowe rozwiązanie umożliwi transport różnych jednostek transportowych, takich jak naczepy Mega, kontenery i nadwozia wymienne.

- Dzięki współpracy z portem w Zeebrugge i z naszym partnerem strategicznym P&O Ferries, będziemy transportować przesyłki promami P&O Ferries do różnych kluczowych regionów Anglii (Tilbury, Hull, Teesport). Do innych lokalizacji będzie to możliwe przy wykorzystaniu naszych innych partnerów. Jesteśmy z tego rozwiązania bardzo dumni - mówi Alaa Jennane.

   Połączenie będzie obsługiwane przez Hupac, dla Ekol planowany jest transport 5000 przesyłek rocznie.

- W Hupac jesteśmy bardzo zadowoleni, ze współpracy z Ekol. Razem ze wszystkimi zaangażowanymi partnerami udało nam się zbudować nowoczesną usługę łączącą Turcję z UK, która będzie oferowana transport w konkurencyjnych czasach tranzytu. Hupac korzysta z własnej floty nowoczesnych wagonów i zarządza codziennymi operacjami kolejowymi. Ta nowa usługa pokazuje, że transport multimodalny może być doskonałą alternatywą dla transportu drogowego - powiedział Renzo Capanni, Dyrektor Hupac.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia nowego połączenia towarowego do Zeebrugge, które jeszcze bardziej wzmocni nasze zintegrowane usługi kolejowe i promowe oferowane na terenie Europy. W zeszłym roku rozszerzyliśmy zakres naszych operacji w Zeebrugge i obecnie możemy obsługiwać 700 000 jednostek transportowych rocznie i nadal mamy możliwość wzrostu - powiedziała Janette Bell, dyrektor P&O Ferries.

   Dzięki nowemu pociągowi Ekol będzie oszczędzał 15 000 drzew miesięcznie oraz ilość paliwa, która wystarczyłaby do okrążenia globu 9 razy. Kluczowym elementem strategii Ekol jest oferowanie usług, które są przyjazne środowisku. W zeszłym roku Ekol przejął udziały w porcie EMT w Trieście i oznajmił plany wdrożenia większej ilości połączeń intermodalnych z tej lokalizacji. Nowy pociąg jest więc częścią strategii rozwoju tego portu.

Ostatnio zmieniany w środa, 25 październik 2017 10:02
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe