Zaloguj się

100 000 pojazd MAN opuścił linię produkcyjną zakładu w Niepołomicach

24 listopada 2017 r. fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach świętowała kolejne wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 100 000. Wydarzenie to zbiega się w czasie z jubileuszem 10-lecia działalności niepołomickiej fabryki.

    Ten wyjątkowy ciągnik MAN TGX EfficientLine 3 18.460 4x2 BLS z kabiną XLX, został odebrany przez prezesów zarządu Grupy Omega Pilzno - Adama i Mariusza Godawskich, którzy uroczyście dokręcili śruby w kole ciężarówki. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele zarządu MAN Truck & Bus Polska oraz przedstawiciele zarządu spółki Volkswagen Financial Services. MAN Financial Services, spółka należąca do Volkswagen Financial Services finansuje zakup ciągnika o numerze seryjnym 100 000 i pozostałych 20 zamówionych w drugim i trzecim kwartale 2017 r. przez Omega Pilzno pojazdów. Warto dodać, że również MAN FS świętuje w tym roku 10-tą rocznicę działalności.

   100 000 pojazd MAN przekazany klientowi
Odebrany ciągnik siodłowy MAN TGX o numerze seryjnym 100 000 wyposażony jest w tempomat EfficientCruise 2 wspomagany GPS, tempomat ACC z funkcją utrzymania odległości, skrzynię biegów MAN TipMatic z funkcją EfficientRoll oraz systemem MAN Easy Start, jak również komfortowe ogrzewane siedzenie kierowcy z pneumatycznym zawieszeniem, regulacją podparcia lędźwi i pleców, które z pewnością doceni każdy kierowca. Pojazd wyposażony jest także w pakiet bezpieczeństwa Plus oraz pakiet MAN Media.
   Omega Pilzno to znany, dynamicznie rozwijający się operator logistyczny, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności na rynku TSL. Współpracuje z firmą MAN nieprzerwanie od 2008 r. W tym czasie przez flotę firmy przewinęło się prawie 760 pojazdów ciężarowych marki MAN. Aktualnie firma posiada w swoim parku pojazdów prawie 380 ciężarówek z logo lwa, a łącznie wszystkich pojazdów prawie 700.

- Jesteśmy zadowoleni ze współpracy pomiędzy OMEGĄ Pilzno, a MAN, szczególnie w zakresie dostaw nowych pojazdów. W ciągu ostatnich 2 lat wypracowaliśmy wspólnie sprawnie funkcjonujące mechanizmy handlowe w tej sferze. Obecnie pracujemy nad optymalizacją procesów obsługi posprzedażnej i gwarancyjnej - powiedział podczas uroczystości wiceprezes zarządu Grupy Omega Pilzno Adam Godawski.

- Na nasze decyzje dotyczące wyboru ciągników marki MAN ma wpływ wiele czynników. Warto wspomnieć, że kierujemy się w dużej mierze względami ekonomicznymi, obejmującymi aspekt warunków finansowych nabywania nowych pojazdów. Niebagatelne znaczenie, przy tak rozbudowanej flocie, jak nasza, mają również czynniki związane z kosztami eksploatacji, zużyciem paliwa. Duże znaczenia ma również fakt, że posiadamy w ramach Grupy OMEGA Pilzno autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych marki MAN w Rzeszowie, tak więc ułatwia nam to dbałość o techniczną stronę pojazdów - dodaje prezes zarządu Grupy Omega Pilzno, Mariusz Godawski.

- 100 000 pojazdów MAN wyprodukowanych w fabryce w Niepołomicach to dla nas wyjątkowy powód do dumy. Ta uroczystość łączy się z jubileuszem 10-lecia działalności fabryki. Przez ten czas zakład zdobył zaufanie klientów z całego świata. Nas cieszy fakt, że wspólnie z MAN Financial Services dostarczamy naszym klientom w Polsce produkt i rozwiązania najwyższej jakości. Właścicielom firmy Omega Pilzno gratuluję wyboru i dziękuję za zaufanie, jakim obdarzają naszą markę - powiedział podczas uroczystości Piotr Stański prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

   W otwartej 10 lat temu, w październiku 2007 roku fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice. W minionych 10 latach zakład przeszedł zaledwie kilka zmian organizacyjnych i nadal jest jedną z najnowocześniejszych w Europie montowni pojazdów ciężarowych. Świadczy to o doskonałym zaplanowaniu produkcji oraz znakomitej organizacji pracy. MAN Trucks jest zdobywcą wielu nagród i certyfikatów, takich jak Top Employers 2012/2013, OHSAS 18001-2007, EMAS ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, EMAS, pierwsze miejsce w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie w Małopolsce (mały ranking Dziennika Gazety Prawnej), trzecie miejsce w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy w kategorii: Pracodawca: organizacja pracy bezpieczniej w 2014, trzecie miejsce w rankingu Filary Polskiej Gospodarki organizowanym przez Puls Biznesu.

   10 lat MAN Financial Services w Polsce
MAN FS powstał w 2007 r., aby wspierać klientów MAN Truck & Bus w Polsce. Firma oferuje dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania finansowe i wspiera sprzedaż pojazdów MAN. Dzięki kompleksowości usług oraz możliwości integrowania produktów, w ramach jednej miesięcznej raty leasingu lub najmu może łączyć usługi: ubezpieczenia, serwisu, opłaty w ramach podatku drogowego, rejestracji pojazdów oraz szerokiego zakresu usług Assistance.

- W ciągu 10 lat działalności na polskim rynku MAN Financial Services osiągnął naprawdę wiele. Podpisaliśmy kontrakty na łączną wartość ponad miliarda złotych, sfinansowaliśmy niemal 4 tys. pojazdów, w tym 3682 z serii TGX, a poziom penetracji rynku ubezpieczeń wynosi obecnie aż 74% - mówi Piotr Borowski, dyrektor zarządzający MAN Financial Services. - Naszymi najważniejszymi produktami finansowymi są najem długoterminowy pojazdów ciężarowych oraz produkty oparte na leasingu operacyjnym.

   W styczniu 2014 r. MAN Financial Services dołączył do największego europejskiego podmiotu specjalizującego się w finansowaniu w branży motoryzacyjnej - Volkswagen Financial Services AG (VWFS), stając się tym samym przedsiębiorstwem Grupy Volkswagen. Wartość portfela VWFS AG przekroczyła 105 mld euro i opiera się na niemal 19 mln umów na finansowanie pojazdów różnymi formami kredytu i leasingu oraz umów ubezpieczeniowych i serwisowych.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 listopad 2017 13:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe