Zaloguj się

Solaris zakończył realizację pierwszego kontraktu w Holandii

Firma Solaris Bus & Coach S.A. zakończyła realizację swego pierwszego zamówienia na rynku holenderskim. 40 nowych Urbino 18 dostarczono do firmy Connexxion. Spółka, będąca częścią grupy Transdev jest jednym z największych w Holandii operatorów świadczących usługi z zakresu transportu publicznego.

   Przegubowe Solarisy dostarczone do Connexxion to nowoczesne pojazdy wyposażone w ekologiczne jednostki napędowe DAF spełniające rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6. Sprzężone są one ze skrzyniami biegów typu ZF 6AP. Przewoźnik będzie z nich korzystał w holenderskim regionie Amstelland-Merlanden, w ramach tak zwanego systemu transportu publicznego R-net.                             
   Najnowsze pojazdy z Bolechowa wyposażone zostały w szereg rozwiązań podnoszących poziom komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. Wśród nich wymienić można wydajną klimatyzację, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne wykonane w energooszczędnej technologii LED, możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu Wi-Fi oraz pokładowych gniazd USB umożliwiających naładowanie urządzeń mobilnych. Ponadto, autobusy posiadają rozbudowany system monitoringu i informacji pasażerskiej oraz system przeciwpożarowy. Z kolei kierowcy mają do dyspozycji klimatyzowane, otwarte kabiny wyposażone m.in. w ogrzewane i wentylowane fotele oraz monitory wyświetlające obraz z pięciu kamer wewnętrznych, a także jednej z widokiem na drogę.
   Specyfikacja pojazdu oraz umiejętne gospodarowanie przestrzenią sprawiają, że nowym Urbino 18 dla Connexxion może jednocześnie podróżować 140 osób, z czego dla 46 przewidziano miejsca siedzące, których aż 15 dostępnych jest z niskiej podłogi. Wymiana pasażerów odbywa się za pośrednictwem trzech par podwójnych drzwi w układzie 2-2-2-0.
   Realizacja przez firmę Solaris Bus & Coach pierwszego w jej dotychczasowej historii zamówienia z Holandii zaowocowało już kolejnymi kontraktami. Polski producent podpisał już bowiem umowy na kolejne cztery nowe Urbino 18 z konwencjonalnym napędem oraz dwa autobusy tego samego rodzaju napędzane sprężonym gazem ziemnym CNG. Wszystkie pojazdy dostarczone zostaną ponownie do spółki Connexxion latem 2018. Co więcej, przedstawiciele Solarisa uczestniczą w zaawansowanych konsultacjach rynkowych w Amsterdamie, Rotterdamie oraz Hadze; trzech holenderskich miastach, w których transport publiczny obsługiwany jest przez spółki miejskie. Holandia planuje, aby począwszy od 2025 wszystkie nowe autobusy były napędzane elektrycznie. Solaris, mający w swej ofercie pojazd bateryjny ogłoszony najlepszym autobusem miejskim w plebiscycie ‘Bus of the Year 2017’ - nowego Solarisa Urbino 12 - oraz doświadczenie w postaci blisko 2000 dostarczonych klientom pojazdów elektrycznych może zatem jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność w kraju tulipanów.

Ostatnio zmieniany w piątek, 29 grudzień 2017 08:34
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe