logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Karty paliwowe z RFID

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma IDS (International Diesel Service), działająca na rynku kart paliwowych, jako pierwsza wyposażyła swoje karty w technologię RFID oraz zapewniła autoryzację każdej transakcji w czasie rzeczywistym. Wbudowany procesor nie tylko sprawia, że karty obsługuje się szybciej i łatwiej - w ten sam sposób co zbliżeniowe karty bankowe, ale też wyjątkowo bezpiecznie.

   Osiemnaście miesięcy od wprowadzenia bezprzewodowej karty paliwowej dla ciężarówek, IDS może pochwalić się imponującymi danymi dotyczącymi bezpieczeństwa: nie odnotowano ani jednego przypadku nadużyć związanych z płatnościami lub kopiowania kart, tzw. skimmingu. Dzięki bezpiecznemu, wbudowanemu procesorowi, karty nie można skopiować, co razem z pozostałymi środkami zapobiegawczymi wprowadzonymi przez IDS sprawia, że karty te, jako jedyne na rynku zapewniają 100% bezpieczeństwa transakcji.

- Paliwo nadal jest atrakcyjnym produktem dla oszustów. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że IDS nie zanotował ani jednego przypadku nadużyć dotyczących kart. Nasze karty paliwowe są tak samo bezpieczne jak karty bankowe i stanowią najbezpieczniejsze tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Fałszowanie jest niemożliwe, ponieważ kart nie można skopiować - przestępcy nie są w stanie obejść naszej technologii - podkreśla Vincenzo Maniaci, Global card business director Q8. 

   Oprócz w 100% bezpiecznych kart, IDS oferuje inteligentny zestaw rozwiązań w zakresie transakcji na 600 stacjach w Europie oraz pełną kontrolę nad kartami paliwowymi. Klienci mogą zarządzać wszystkimi swoimi kartami paliwowymi pojazdów i kierowców oraz konfigurować je przez internet za pomocą iAccount. To dobrze zorganizowany i prosty w obsłudze system zarządzania kartami, dzięki któremu transakcje, informacje o kredytach, ceny i informacje sieciowe są łatwo dostępne. Więksi klienci mogą w jasny sposób grupować i organizować podwykonawców. Autoryzacja na stacjach za pomocą kontroli kodu PIN on-line uniemożliwia dokonywanie transakcji paliwowych, które nie zostały wstępnie autoryzowane. IDS jest jedyną firmą oferującą karty paliwowe w pełni obsługiwane przez internet. W ofercie znajduje się także dwukartowy system płatniczy oparty na karcie paliwowej pojazdu i kierowcy, w ramach którego transakcja jest możliwa wyłącznie w przypadku jednoczesnego użycia obu kart. Wszystkie transakcje są monitorowane, zaś te podejrzane - są wykrywane automatycznie.
   IDS posiada wyspecjalizowany zespół prowadzący dochodzenia w sprawie nadużyć 365 dni w roku. Wszelkie nieprawidłowości są dokładnie sprawdzane, również dzięki ścisłemu kontaktowi z międzynarodowymi organami ścigania. Firma IDS, wchodząca w skład Kuwait Petroleum Corporation, zaopatruje krajowych i zagranicznych przewoźników w olej napędowy i posiada sieć ponad 600 automatycznych stacji benzynowych w Europie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 kwiecień 2018 09:56

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj