logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL Express inwestuje w międzykontynentalną sieć połączeń

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas Międzynarodowych Targów Powietrznych Farnborough, światowy dostawca przesyłek ekspresowych - firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów. Pierwsze cztery maszyny mają być dostarczone do końca 2019 roku.

- Zakup 14 Boeingów wskazuje kierunek stopniowej wymiany naszej starszej floty międzykontynentalnej. Wybraliśmy ten najbardziej paliwooszczędny i najbardziej niezawodny typ samolotu dalekiego zasięgu. Te maszyny przyczynią się do realizacji naszego celu, jakim z pewnością jest redukcja emisji spalin i pozwolą nam obsługiwać jeszcze więcej rynków, dzięki lotom bez międzylądowań. Firma DHL już wcześniej była użytkownikiem tego typu samolotu dla celów logistycznych, kiedy w 2009 r. przyjęła dostawę trzeciego B777F wyprodukowanego przez Boeinga. Dzięki bogatemu doświadczeniu w obsłudze tego typu maszyn, Boeing okazał się najlepszym samolotem we wszystkich aspektach działania, nasz wybór staje się bardzo logiczny - wyjaśnia Ken Allen, CEO DHL Express.

   Wymiana 14 interkontynentalnych maszyn na nowe, o porównywalnej ładowności, przyniesie pod względem operacyjnym znaczące korzyści w zakresie kosztów, wydajności i niezawodności. Chociaż firma w przeszłości głównie wynajmowała samoloty do obsługi swojej globalnej siatki połączeń, zakup własnej floty wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe DHL Express w przyszłości. Zaliczka została już uwzględniona w firmowych rozliczeniach Capex na 2018 rok.
   Zwiększenie sprzedaży transgranicznej w e-commerce wzrośnie do 4,48 biliona dolarów do 2021 r. - co oznacza wzrost o 19,2% rocznie. Inwestycja DHL w samoloty 777 Freighter jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące globalne zapotrzebowanie na ekspresowe przesyłki. Ten największy na świecie dwusilnikowym samolot transportowy, ma zasięg 4 900 mil morskich (9 070 kilometrów) i może pomieścić ładunki do wagi 102 ton.
   Te najnowocześniejsze samoloty zredukują emisję CO2 o 18% w porównaniu do zastępowanych maszyn. Pomoże to przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, zgodnie z celami DHL Express w zakresie ochrony klimatu i do ograniczenia emisji spalin związanych z logistyką do zera do 2050 r.
   DHL Express obsługuje ponad 260 dedykowanych samolotów współpracując z 17 partnerskimi liniami lotniczymi. To ponad 600 lotów dziennie do 220 krajów świata.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 lipiec 2018 09:56

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj