Zaloguj się

Tele-Fonika Kable S.A. inwestuje w bezpieczeństwo i podniesienie produktywności pracy

Europejski producent kabli i przewodów - Tele-Fonika Kable S.A. wprowadza rewolucyjne zmiany w obszarze transportu, mające poprawić bezpieczeństwo pracy i produktywność w fabryce.  Firma inwestuje w trzy urządzenia Nu-Star HT Super Power Pusher z podwójnym silnikiem.

   Rozwój Tele-Fonika Kable S.A. w ośmiu zakładach produkcyjnych i coraz większe zmiany w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy skłoniły Spółkę do przeglądu bezpieczeństwa i wydajności w miejscu pracy podczas przemieszczania bębnów kablowych. W ramach produkcji drutu i kabli, duże bębny kablowe o wadze do 60 ton muszą być przemieszczane na liniach produkcyjnych. Rozwiązaniem dla pchania bębnów kablowych w bezpieczny i łatwy sposób oraz zmniejszenia ręcznej obsługi okazały się holowniki Power Pusher firmy Nu-Star.

- Holownik Nu-Star HT Super Power Pusher z podwójnym silnikiem wydaje się dość wyjątkowy na rynku, jest bardzo wytrzymały i generuje wystarczającą moc, aby łatwo popchnąć nasze największe bębny kablowe. W porównaniu do innych rozwiązań, takich jak wózki widłowe, elektryczny pchacz, jest znacznie mniejszym i tańszym rozwiązaniem do przemieszczania ciężkich ładunków przemysłowych. Power Pusher jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i znacznie bezpieczniejszy niż próba ręcznego przemieszczania szpul - powiedział Stanisław Wajs, szef Działu Utrzymania Ruchu w Tele-Fonika Kable.

   Po pozytywnych testach urządzenia Spółka podjęła decyzję o zakupie trzech urządzeń HT Super Power Pusher z podwójnym silnikiem, które trafiły do zakładu produkcyjnego Tele-Foniki w Bydgoszczy.
Super Power Pusher jest zasilany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 1,5 kW każdy, wytwarzającymi siłę pchania do 17,600 N. Maszyna wyposażona jest w specjalną aplikację rolkową przeznaczoną do przesuwania zarówno bębnów kablowych, jak i rolek papieru. Wykorzystanie silników elektrycznych zapewnia dodatkową korzyść w postaci braku dymu i oparów w fabryce.

Ostatnio zmieniany w środa, 14 listopad 2018 09:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe