Zaloguj się

Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją JAXA i firmą Toyota

Firma Bridgestone Corporation, Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA1) i firma Toyota Motor Corporation (Toyota) wezmą udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu. Jej celem jest rozszerzenie działalności człowieka i rozwój w dziedzinie badań kosmosu. Zaangażowanie Bridgestone będzie polegać na prowadzeniu badań nad charakterystyką opon, które mają zostać wykorzystane w załogowych ciśnieniowych łazikach2, zapewniając ich lepszy kontakt z powierzchnią Księżyca.

Bridgestone Corporation współpracuje z obiema organizacjami przy badaniach dla kolejnej fazy eksploracji kosmosu przez człowieka, prowadzonych w ramach partnerstwa naukowo-badawczego z JAXA, w celu badania obszaru kontaktu łazika z powierzchnią Księżyca oraz pełni funkcję partnera technicznego przy projekcie łazika Toyoty.
Wiedza i doświadczenie Bridgestone, w zakresie obszaru kontaktu opony z podłożem, będą pomocne przy badaniu problemów dotyczących mobilności na powierzchni Księżyca. Dzięki opracowaniu elastycznego koła odpowiedniego do wagi łazika, usprawniającego jego przyspieszanie i hamowanie, amortyzację wstrząsów i poprawiającego jego sterowność, firma umożliwi łazikowi poruszanie się po powierzchni Księżyca na odległości powyżej 10 000 km, co jest warunkiem niezbędnym do ukończenia misji.
Firma Bridgestone jest dumna ze swojego doświadczenia w obszarze rozwiązań dla niestandardowych problemów w zakresie mobilności i pragnie aktywnie uczestniczyć w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu poprzez opracowanie obszaru kontaktu opony z podłożem, zapewniającego działanie łazika nawet w trudnych warunkach, jakie panują na powierzchni Księżyca.

- Prawdziwym zaszczytem dla nas jest współpraca z JAXA i Toyotą przy realizacji wyzwania, jakim jest eksploracja kosmosu - powiedział Nizar Trigui, dyrektor ds. technologii w Bridgestone Americas, podczas sesji JAXA na 35 Sympozjum Kosmicznym. - Dzięki naszym możliwościom technicznym, jesteśmy w stanie opracować oponę, która będzie spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach, jakie panują na powierzchni Księżyca i która pozwoli człowiekowi osiągnąć wyższy poziom mobilności. Nasz założyciel, Shojiro Ishibashi, wierzył, że ważny jest udział w postępie i rozwoju społeczeństwa, a Bridgestone wypełnia to przesłanie poprzez kreatywne pionierstwo (Shinshu-Dokuso), integralną część naszej korporacyjnej filozofii, umożliwiającej firmie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z myślą o przyszłości. Misja ta to dowód naszego zaangażowania i świadczy o aktywnej postawie Bridgestone na rzecz poprawy mobilności, warunków życia, pracy i odpoczynku ludzi.

1 Agencja została utworzona 1 października 2003 r. przez połączenie National Space Development Agency (NASDA), National Aerospace Laboratory of Japan (NAL) i Institute of Space and Aeronautical Science (ISAS). Główne biuro agencji mieści się w Tokio.
2 JAXA i Toyota osiągnęły porozumienie w sprawie współpracy w międzynarodowej eksploracji kosmosu (komunikat prasowy wydany przez Toyota Motor Corporation) https://global.toyota/en/newsroom/corporate/27059582.html

Ostatnio zmieniany w piątek, 26 kwiecień 2019 14:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe