Zaloguj się

Alumast dostarczy ponad 200 kompozytowych słupów oświetleniowych dla PKP Polskich Linii Kolejowych

Spółka Alumast S.A. wygrała przetarg na dostarczenie 228 słupów z kompozytów polimerowych wraz z wysięgnikami dla PKP Polskich Linii Kolejowych. Słupy oświetleniowe o innowacyjnej konstrukcji wyposażą m.in. rewitalizowane dworce kolejowe, znacząco podnosząc bezpieczeństwo pasażerów. To kolejny projekt realizowany przez Alumast dla PKP PLK w ramach dziesięcioletniej współpracy obu spółek.

Inwestycja w nowoczesne słupy oświetleniowe to jeden z elementów, realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu rewitalizacji dworców kolejowych w 15 miejscowościach, m.in. w Bydgoszczy, Olsztynie, Wałbrzychu, Poznaniu i Łodzi, obejmującego remont infrastruktury peronów oraz linii kolejowych.
Innowacyjne, wykonane z kompozytu słupy oświetleniowe Alumast nie przewodzą prądu, co wyklucza ryzyko porażenia w razie awarii sieci i znacząco podnosi bezpieczeństwo podróżnych. Konstrukcja słupów kompozytowych wzmacnianych włóknem szklanym oraz ich niska waga pozwalają na łatwy montaż, a tym samym znacznie obniżają koszty inwestycji. Kompozyt polimerowy nie ma też wartości złomowej oraz jest odporny na siłę wiatru o prędkości do 200 km/h, dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla słupów stalowych, aluminiowych i betonowych. Ponadto rozwiązania kompozytowe są ekologiczne i ulegają 100-procentowemu recyklingowi.

- Podnoszenie bezpieczeństwa jest jednym z naszych priorytetów, dlatego ciągle udoskonalamy parametry wytrzymałościowe i odpornościowe naszych konstrukcji z kompozytu. Cieszymy się, że PKP Polskie Linie Kolejowe po raz kolejny to doceniły i że będziemy mogli uczestniczyć w projekcie modernizacji infrastruktury kolejowej i podnoszenia bezpieczeństwa podróżnych - mówi Zbigniew Szkopek, prezes zarządu Alumast S.A.

Realizowana inwestycja to kolejny projekt wykonywany przez Alumast dla PKP PLK. W ramach dotychczasowej dziesięcioletniej współpracy spółka dostarczyła łącznie 7300 oświetleniowych słupów kompozytowych, m.in. na Centralną Magistralę Kolejową, dworce w Gliwicach, Opolu, Wrocławiu oraz wzdłuż linii kolejowej Rybnik-Chałupki-Żory.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 maj 2019 12:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe