Zaloguj się

Nowe Boeingi 777 Freighter dołączają do lotniczej floty DHL Express

Pierwszy z nowych Boeingów 777 Freighter (B777 F), zamówionych przez DHL Express, rozpoczął swoją służbę w dostarczaniu przesyłek. W sobotę, 25 maja, żółto-czerwony samolot z numerem rejestracyjnym N-705GT w swoim pierwszym komercyjnym locie wystartował do Bahrajnu z Cincinnati, które w przyszłości będzie pełniło funkcję lotniska macierzystego dla całej floty.

B777 F ma największą ładowność (112 ton) i zasięg (9 200 km) spośród wszystkich dwusilnikowych samolotów transportowych. Jest on również bardziej wydajny pod względem zużycia paliwa i mniej awaryjny niż starsze modele. Za wyborem przemówiła także niższa emisja CO2, aż o 18 procent w stosunku do poprzednich samolotów. Starsze B747-400 będą stopniowo wymieniane wraz z pojawieniem się nowych. Kolejne trzy B777 F mają być dostarczone jeszcze w tym roku.
Wymiana starszej floty międzykontynentalnej na najbardziej paliwooszczędny i niezawodny typ frachtowca pozwala DHL Express sprostać rosnącemu światowemu popytowi na usługi ekspresowe. Nowe Boeingi 777 wzmocnią międzykontynentalne usługi DHL Express i połączą główne międzykontynentalne centra przeładunkowe, między innymi: Cincinnati, Lipsk, Hongkong. Samolot obsługiwany jest przez partnera DHL - Southern Air - i wkrótce rozpocznie regularnie wykonywać operacje logistyczne.

- Dostawa pierwszego Boeinga 777 Freighter to krok milowy w naszej misji odświeżenia międzykontynentalnej floty. Ten wydajny frachtowiec o dużej przepustowości i dalekim zasięgu umożliwi obsługę jeszcze większej liczby rynków bez konieczności międzylądowań. Nowy model jest bardziej przyjazny środowisku, a dzięki temu przyczynia się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju "zero emisji do 2050 roku" - mówi John Pearson, CEO DHL Express.

W skład floty DHL Express wchodzi ponad 260 dedykowanych samolotów wraz z 17 partnerskimi liniami lotniczymi, które wykonują ponad 600 lotów dziennie w 220 krajach i terytoriach.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 04 czerwiec 2019 15:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe