Zaloguj się

InPost - współpraca z marką Volkswagen Samochody Użytkowe

Operator logistyczny InPost we współpracy z marką Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczyna testy elektrycznego Craftera. Samochód jeździ w warszawskiej flocie InPost. Firma używa już samochody elektryczne w Krakowie, a do 2020 roku 30% floty InPost będą stanowić ekologiczne samochody z napędem na prąd.

- Stawiamy na innowacyjność w każdym aspekcie - nie tylko w zakresie Paczkomatów® i ich funkcjonalności czy też efektywnych i szybkich dostaw kurierskich. Inwestujemy też w infrastrukturę do obsługi szybko rosnących wolumenów naszych przesyłek. Uruchamiamy trzy nowe sortownie i rozbudowujemy flotę samochodową. Flota aut elektrycznych jest elementem naszych przewag konkurencyjnych i wpisuje się w nowoczesną politykę zrównoważonego transportu w miastach. Dziś jeszcze żadna firma pocztowa czy kurierska nie myśli o takich rozwiązaniach. My jako pierwsi pokazujemy odpowiedzialność społeczną i wiemy, jak ważne są proekologiczne działania, które powinny być wkładem biznesu dla obywateli. Zwłaszcza w obliczu tak szybko postępującej degradacji środowiska i coraz większego problemu smogu w polskich miastach - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

E-Crafter, wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM), jest pierwszym samochodem z gamy pojazdów elektrycznych marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Debiut Craftera z napędem elektrycznym to jedynie początek ofensywy w dziedzinie bezemisyjnych samochodów użytkowych. W najbliższych miesiącach Volkswagen Samochody Użytkowe będzie uzupełniał ofertę o kolejne modele elektryczne, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnej logistyce miejskiej.

- Naszym celem jest, aby samochody elektryczne przestały być niszowe i były dostępne dla wszystkich klientów. Zasięg e-Craftera wynosi 173 km (mierzone według normy NEDC), co odpowiada rzeczywistym codziennym potrzebom firm, które działają w miastach. e-Crafter został stworzony z myślą właśnie o takich firmach jak InPost, które zajmują się dostarczaniem przesyłek. Zdecydowana większość samochodów w tego typu firmach przejeżdża od 70 do 100 km dziennie. Warto dodać, że marka Volkswagen Samochody Użytkowe jako część Volkswagen Group Polska, intensywnie angażuje się w rozwój infrastruktury umożliwiającej łatwe i szybkie ładowanie samochodów elektrycznych. W najbliższych 12 miesiącach, w ramach sieci dealerskiej Grupy, zbudowanych zostanie około 900 ładowarek różnej mocy. Około 350 z nich będzie ogólnodostępnych - w tym około 190 ładowarek półszybkich i szybkich DC oraz 8 ultraszybkich o mocy 320 KW. Większość z nich powstanie do końca tego roku - podkreśla Piotr Gomuła z Volkswagen Samochody Użytkowe.

Ostatnio zmieniany w środa, 24 lipiec 2019 11:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe