logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-
Michał Koralewski

Michał Koralewski

URL strony:

Czasopismo Logistyka nr 4/2019, sierpień 2019

czwartek, 29 sierpień 2019 09:57 Kategoria: Czasopismo Logistyka

Czasopismo "Logistyka" w nowej formule to nowoczesne pismo popularno-naukowe skierowane do biznesu, inspirujące przedsiębiorców i dostarczające praktycznych rozwiązań w oparciu o aktualne trendy i unikatową wiedzę.

Piszemy o aktualnych kierunkach zmian, trendach i rozwiązaniach, które będą kształtowały logistykę jutra. Czasopismo kierujemy do przedsiębiorców, praktyków, wykorzystując ekspercką wiedzę pracowników Instytutu Logistyki i Magazynowania, rynkowe wdrożenia i innowacyjne inspiracje ze świata.

Czasopismo "Logistyka" ściśle powiązane z portalem Logistyka.net.pl i platformą szkoleniową e-bit.edu.pl stanowią kompleksową ofertę skierowaną do przedsiębiorców poszukujących inspiracji i wsparcia w rozwoju własnego biznesu.

 

W najnowszym numerze m.in.: współdzielenie w logistyce miasta, nowy trend: współdzielona mobilność, optymalizacja kosztów, carsharing, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona w logistyce, a także wywiady z profesorem Hansem-Christianem Pfohlem; profesorem Jackiem Szołtyskiem; Adamem Jędrzejewskim, prezesem stowarzyszenia Mobilne Miasto; Markiem Piosikiem, Prezesem PointPack.pl; Piotrem Holką, prezesem spółki Holkap; Konradem Karpińskim, Dyrektorem operacyjnym w Traficar i Krzysztofem Wróblem, prezesem HumanBots.

GS1 nagradza innowacyjność po raz drugi

czwartek, 25 lipiec 2019 08:25 Kategoria: Wieści z GS1

Wystartowała druga edycja konkursu Kod Innowacji. Nagroda za najlepsze wdrożenie standardów GS1 ma wyróżnić firmy, które z innowacyjnych wdrożeń, wykorzystujących rozwiązania GS1, osiągnęły największe korzyści.

Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ - Instytut Logistyki i Magazynowania ma nowego Dyrektora. 15 lipca na to stanowisko został powołany dr hab. Arkadiusz Kawa.

Sprzedajesz w Internecie? A może planujesz dopiero rozpocząć działalność w e-commerce? Jeśli interesuje Cię e-handel zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych webinariów "Tajniki sprzedaży na zagranicznych platformach internetowych", organizowanych przez globalną organizacją GS1, dostawcę kodu EAN (numeru GTIN) - identyfikatora produktu potrzebnego do sprzedaży na zagranicznych i rodzimych marketplacach.

RFID na Poczcie Polskiej

piątek, 05 lipiec 2019 09:12 Kategoria: Logistyka

Poczta Polska testuje technologię radiowej identyfikacji przesyłek w projekcie realizowanym z Siecią Badawczą ŁUKASIEWICZ – Instytutem Logistyki i Magazynowania.

Trendy, które zmieniają biznes - raport GS1

piątek, 28 czerwiec 2019 13:43 Kategoria: Wieści z GS1

Rewolucja cyfrowa trwa. Firmy zmuszone są do adaptacji i rozwoju w dziedzinie łączności cyfrowej, automatyzacji, sztucznej inteligencji, miniaturyzacji i personalizacji. Globalna organizacja GS1 zbadała, jak trendy i innowacje wpłyną na naszą pracę i życie.

W najnowszym numerze m.in.: Logistyka 4.0, Blockchain w logistyce, cloud computing w zarządzaniu łańcuchem dostaw, nowoczesny system dostaw według Amazon i wiele innych zagadnień dotyczących Logistyki 4.0.

Celem systemu UDI jest zapewnienie globalnie zharmonizowanych ram do identyfikacji wyrobów medycznych w celu podniesienia jakości opieki, zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów i usprawnienia procesów biznesowych.

Konsumenci codziennie są bombardowani nowymi doniesieniami o aferach związanych z wycofywaniem niebezpiecznych dla zdrowia produktów ze sklepów. Takich sytuacji jest każdego roku coraz więcej i dotyczą nie tylko żywności, ale także produktów AGD, zabawek, chemii gospodarczej, kosmetyków czy farmaceutyków. Wycofywanie produktów z rynków ma wiele przyczyn, tzn.: nieodpowiednia jakość produktu, złe oznakowanie, a tym samym wprowadzenie konsumenta w błąd, co finalnie może spowodować poważne konsekwencje dla jego zdrowia i życia.

Serdecznie zapraszamy 29 maja o godzinie 10:00 na webinar pt. "Jak zoptymalizować dostawy?". Podczas webinaru ekspert opowie o bazie danych, która wykorzystując standardowy identyfikator GLN, gromadzi i udostępnia w różnej formie dane o lokalizacjach, z których i do których realizowane są dostawy.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj