Zaloguj się

WIEDZA

Studium przypadku - usuwanie zanieczyszczeń z przezroczystych osłon kamer do skanowania kodów kreskowych na etykietach paczek

Wdrożenie zautomatyzowanego procesu czyszczenia osłon kamer skanujących kodów kreskowych przyniosło Klientowi Pneumat System znaczące oszczędności kosztów oraz zwiększenie efektywności pracy. Udało się zmniejszyć o 40% częstość błędnych odczytów kodów kreskowych, a także podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników. Takie wyniki zostały osiągnięte dzięki implementacji rozwiązania Pneumat. w sortowni paczek Klienta.

Organizacja międzynarodowego transportu towarów kluczowe aspekty i wybór rzetelnej firmy spedycyjnej

Współczesny rynek globalny wymaga sprawnego i efektywnego transportu towarów, zwłaszcza w relacji międzynarodowej. Organizacja takiego transportu ciężarowego wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale odpowiednie przygotowanie ładunku oraz wybór solidnej firmy spedycyjnej mogą znacząco ułatwić ten proces. W artykule tym omówimy kluczowe aspekty związane z organizacją międzynarodowego transportu towarów, kładąc szczególny nacisk na przygotowanie ładunku i wybór odpowiedniej firmy spedycyjnej.

Planowanie załadunku? Zobacz jak usprawnić ten proces z Goodloading

- "Redukcja kosztów transportu do kilkunastu procent, zaoszczędzone godziny pracy, zadowoleni klienci, zwiększona wiarygodność". Na spotkaniach biznesowych takie stwierdzenia mogą być odbierane jako sprzedażowa "paplanina", a to opinie, które otrzymujemy od naszych klientów - mówi Martyna Malcherek, managerka w spółce tworzącej symulator do planowania załadunku.

Inteligentne śledzenie w czasie rzeczywistym

W świecie, który wydaje się ciągle przyspieszać, przewidywalność i przejrzystość stają się kluczowymi wyzwaniami w biznesie. Dotyczy to również operatorów logistycznych, którzy w imieniu swoich klientów transportują różnorodne produkty na terenie Europy. W tym celu DACHSER wyposażył nadwozia wymienne i naczepy, wykorzystywane w transporcie ładunków drobnicowych, w inteligentne urządzenia śledzące obsługujące 5G/LPWAN i połączył je z systemami informatycznymi.

Transport lotniczy dla beverage

Wybór odpowiedniego środka transportu jest kluczowym elementem zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw. Jeśli priorytetem jest szybkość lub wysoka wartość ładunków, które trzeba dostarczyć z różnych zakątków świata, wtedy wybór najczęściej pada na transport lotniczy. O tym, jakie ma on znaczenie dla realizacji dostaw wrażliwych produktów, takich jak wina i inne napoje, mówią eksperci Hillebrand Gori, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w obsłudze branży beverage.

3xE, czyli opakowania dla e-commerce

Jest wizytówką sklepu. Wiele mówi o tym, jak chcemy by postrzegali nas klienci. Może być po prostu praktyczne lub wyjątkowo piękne. Nadal bywa niedoceniane, ale najlepsi wiedzą już, że opakowanie w e-commerce ma znaczenie, a wybór materiałów opakowaniowych to ważny etap budowania marki.

Z etykietą

Black Friday, Cyber Monday: jak wykorzystać e-commerce'owy boom?

Właśnie rozpoczął się najgorętszy okres w branży e-commerce obejmujący m.in. Black Friday, Cyber Monday i Święta Bożego Narodzenia. Usprawnienie procesów magazynowych, optymalizacja e-sklepu, tworzenie contentu, a także wybór lub zmiana dostawcy usług logistycznych to tylko kilka elementów, którymi należy zająć się już teraz, by w pełni wykorzystać nadchodzącą gorączkę zakupową.

Popularne rodzaje i typy naczep transportowych - zalety i zastosowanie

Wybór odpowiedniej naczepy odpowiada za bezpieczeństwo transportu w równym stopniu, co umiejętności kierowcy. A ich wybór jest całkiem spory, poszczególne rodzaje oraz typy zostały bowiem zaprojektowane z myślą o zróżnicowanych przewożonych towarach. W tym artykule omówimy najpopularniejsze z nich – dowiedz się, jakie jest zastosowanie poszczególnych naczep transportowych.

Czy małym firmom opłaca się kupować samochody elektryczne?

27 tys. zł oszczędności rocznie mogą przynieść pojazdy elektryczne dla firm – wynika z zakończonego projektu „EV365” przygotowanego we współpracy Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Fundacji EV Klub Polska, Webfleet oraz sieci restauracji Mihiderka. Pierwsze w Polsce roczne badanie komercyjnego wykorzystania samochodów zasilanych prądem w małym przedsiębiorstwie dotyczyło 4 pojazdów, które pokonały łącznie 97,2 tys. km i zużyły 12 651 kWh energii.

Subskrybuj to źródło RSS