logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

4Business w służbie zdrowia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach gwałtownie Time Based Competition przechodzi do Information Based Competition. Bez względu na branże, w jakiej firma działa, musi się liczyć z tym, że bez szybkiej, pewnej informacji, w najbliższej przyszłości będzie skazana na porażkę. Następujący w tempie geometrycznym postęp technologiczny i powszechna informatyzacja daje różnorakie możliwości firmom zauważającym ten trend.

Firma, która reprezentuje Fresenius Medical Care Polska SA to lider na polskim rynku dostawców rozwiązań dla leczenia nerkozastępczego. FMC POLSKA SA, to część międzynarodowego koncernu Freseniusa, największego na świecie producenta i dostawcy sprzętu do dializy otrzewnowej i hemodializy.

Okres ostatnich kilku lat to dynamiczny rozwój struktur firm na świecie, ale polski oddział również nie ustępuje spółce matce i stale powiększa swój udział w rynku, liczbę klientów, jak również wskaźniki ekonomiczne i finansowe. I właśnie ten rozwój, zwiększona skala działania FMC POLSKA, zwrócenie się FMC AG w kierunku rozwiązań Supply Chain Managment, jak również ciągle dążenie do doskonałości, było główną przyczyną podjęcia decyzji przez FMC POLSKA, o wdrożeniu kompleksowego rozwiązania informatycznego wspomagającego zarządzanie firmą. Wybór systemu poprzedzony był fazą szczegółowych analiz potrzeb informacyjnych i funkcjonalnych. W wyniku analiz zdefiniowano kilka obszarów działalności spółki, które mogłyby skorzystać na wprowadzeniu zintegrowanego systemu. Obszary te to m.in. logistyka i serwis. W firmie powołany został interdyscyplinarny zespół, odpowiedzialny za uszczegółowienie wymagań stawianych oprogramowaniu. W wyniku jego prac powstał raport - lista życzeń odnośnie funkcjonalności systemu. Wspólnie z centralą FMC AG, po przeanalizowaniu specyfiki wymagań, szczególnie odnośnie modułu do zarządzania relacji z pacjentami dializy otrzewnowej, wybór padł na system 4Business. Jest to dedykowana aplikacja napisana przez informatyków Freseniusa z Rosji, wdrożona i działająca dotychczas z powodzeniem w wielu krajach i spełniająca wymagania wynikające ze specyfiki branży.

Także przy wdrożeniu 4B w Polsce nie obyło się bez dostosowania go do specyficznych, charakterystycznych dla polskiej służby zdrowia wymagań. Zmiany te zostały jednak przeprowadzone szybko i bez większych trudności od strony aplikacyjnej i sprzętowej. Najważniejszą jednak sprawą była kwestia współpracy systemu "polskiego" z systemem SAP, który funkcjonuje w Niemczech. Ze względu na złożoność SAP decyzja o jego wdrożeniu w Polsce została odrzucona. Wybór padł na 4B, który był przystosowany do współpracy z SAPem.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 4/2003.

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 grudzień 2007 09:53
Ściągnij załącznik:

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj