Zaloguj się

System automatycznych zamówień

  •  Trevor Ashworth
  • Kategoria: Konferencje
Referat został zaprezentowany na Polskim Kongresie Logistycznym "Logistics 2000 - Wyjść naprzeciw logistycznym wyzwaniom XXI wieku". Poznań 1-2 czerwca 2000 r.

Praktyczne przykłady jednego z elementów ECR

Wstęp
Dzień dobry Panie i Panowie. Po pierwsze, chciałbym przeprosić, że czytam tę prezentację, bo chociaż mówię po polsku, to myślę, że będzie lepiej dla nas wszystkich, jeżeli będę czytał tekst niż próbował mówić bez niego.

Po drugie, chciałbym się Państwu przedstawić. Jak widać na slajdzie nazywam się Trevor Ashworth i jestem Dyrektorem Logistyki w Jeronimo Martins Group na całym obszarze jej działalności. Jednak od lutego 1997 do grudnia 1999 roku mieszkałem i pracowałem jako Dyrektor Logistyki w Polsce.
Jestem pewien, że prawie każdy na tej sali słyszał o działających w Polsce Jumbo, Biedronka i Eurocash, które wchodzą w skład grupy Jeronimo Martins Dystrybucja. Dzisiaj grupa składa się z ponad sześciuset sklepów dyskontowych, osiemdziesięciu sklepów cash & carry i trzech hipermarketów.

Zarówno sieć dyskontów, jak i cash & carry zaopatrywane są przez logistyczną sieć Centrów Dystrybucyjnych, które pokazane są na następnym slajdzie.Jak możecie Państwo zauważyć na tym slajdzie, mamy obecnie 83.000 metrów kwadratowych powierzchni Centrów Dystrybucyjnych w Polsce z możliwością dostarczania 12.500.000 opakowań miesięcznie. Mamy także w planach dalszą rozbudowę 32.000 metrów kwadratowych Centrów Dystrybucyjnych w tym roku oraz planujemy dostarczać prawie 150.000.000 opakowań w ciągu całego roku. Następny slajd pokazuje wzrost ilości dostarczanych opakowań do naszych sklepów od stycznia 1997 r.Na podstawie tego slajdu tego możecie Państwo zobaczyć, że ilość opakowań dostarczanych miesięcznie w okresie od stycznia 1997 do lipca 1999 r. wzrosła o ponad 430%, a będzie ona jeszcze większa w najbardziej pracowitym miesiącu roku – lipcu, kiedy wzrost będzie o ponad 650% większy w porównaniu ze styczniem, kiedy to zaczynaliśmy rozwój naszej sieci dystrybucyjnej.

Chciałbym tylko zaznaczyć w tej chwili, że w ciągu całej mojej pracy w Polsce w zespole moim nie pracował żaden obcokrajowiec, oczywiście z wyjątkiem mnie, i jestem bardzo dumny mówiąc, że tak dobry wynik był osiągnięty wyłącznie przez polską załogę. Przed końcem tego roku będziemy mieli ponad 100.000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, będziemy zatrudniać ponad 1500 ludzi mając zainwestowane ponad 250.000.000 złotych w samej tylko sieci Centrów Dystrybucyjnych. Chciałbym także zaznaczyć, że nasze całe koszty logistyczne wyrażone w procencie od obrotów są przynajmniej tak dobre jak średni poziom dla Unii Europejskiej.

Tak więc chciałbym kontynuować najważniejszą część mojej prezentacji o rozwoju systemu automatycznych zamówień w naszych sklepach.

Cały artykuł w formacie PDF.

Ostatnio zmieniany w środa, 25 lipiec 2007 14:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe