Zaloguj się

AUTOS - Szybka i niezawodna realizacja dostaw dzięki technologii IT

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: E-gospodarka
AUTOS jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce. Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego wybrała rozwiązania PB SAFO na platformie HP Integrity.

Firma AUTOS z Solca Kujawskiego powstała w 1991 roku. Dziś jest jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Polsce, zatrudniającym ponad 300 osób. Na sieć sprzedaży AUTOS składa się magazyn centralny oraz 46 filii. AUTOS to również koncesjoner Renault Trucks. Firma prowadzi także sieć własnych warsztatów.  

- Zależy nam, aby we wszystkich naszych oddziałach klienci spotykali się z profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień. – mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos – Zdajemy sobie sprawę, że dla naszych klientów oczekiwanie na dostawę części zamiennych oznacza przestój w pracy ciężarówki, co przekłada się na konkretne straty finansowe.

Rozbudowana sieć sprzedaży AUTOS wymusza dynamiczne zarządzanie powierzchnią magazynową i  planowaniem dostaw w oparciu o aktualne i spójne dane.  Jest to możliwe tylko dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

- Przed wdrożeniem systemu ERP, korzystaliśmy z oprogramowania tworzonego, można powiedzieć, chałupniczo. Choć dziś trudno w to uwierzyć, kilka lat temu każdy oddział miał osobną aplikację, a wymiana i aktualizacja danych o zamówieniach odbywała się za pomocą... dyskietek. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Aby usprawnić i w pełni zautomatyzować procesy dystrybucji, PW Autos wybrało system ERP firmy PB SAFO, który zarządza sprzedażą w centrali i 46 filiach firmy. Rozwiązanie działa na platformie HP Integrity.
System safo.biz.auto jest nowoczesnym i kompletnym rozwiązaniem informatycznym dedykowanym branży motoryzacyjnej. Klienci mają stały i szybki dostęp do aktualizowanej na bieżąco bazy danych o asortymencie oraz możliwość samodzielnego skonfigurowania zamówienia przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu zamówienie realizowane jest w ciągu jednego dnia.  Aplikacja Safo.mag usprawnia i optymalizuje prowadzenie gospodarki magazynowej, dostarczając szczegółowej i aktualnej informacji. Pracownicy dzięki terminalom radiowym działającym  w trybie on-line, mają swobodę działania oraz stały, bezpośredni kontakt z systemem magazynowym.

- Priorytetem dla firmy dystrybucyjnej jest szybka i niezawodna realizacja dostaw, dlatego tak ważny był dla nas wybór rozwiązania informatycznego, dającego gwarancję odpowiedniej wydajności i najwyższego poziomu dostępności. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Aby to zapewnić, PB SAFO zdecydowało się na wdrożenie w AUTOS klastra niezawodnościowego, składającego się z dwóch serwerów HP Integrity rx4640, pracujących pod kontrolą aplikacji HP ServiceGuard.

Dystrybucja towaru do odbiorców detalicznych i hurtowych odbywa się z magazynu centralnego oraz z każdej z 46 filii. Dzięki wdrożeniu systemu ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, AUTOS może zagwarantować odbiorcom dostępność wszystkich podstawowych części praktycznie od ręki, a czas dostawy pozostałych skrócić do mniej niż doby.

Jednocześnie, dzięki bezpośredniemu dostępowi do dobrze zaopatrzonego magazynu, czas naprawy uległ znacznemu skróceniu, co ma ogromny wpływ na jakość obsługi klienta – każda godzina przestoju ciężarówki oznacza bowiem dla przewoźnika konkretne straty finansowe.

- Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu klasy ERP firmy PB SAFO na platformie HP Integrity, mamy pełną kontrolę nad działalnością firmy i obrotami z poszczególnymi klientami. Widzimy na bieżąco stan realizacji zamówień i zapasów magazynowych w naszych filiach.  Pozwala to na sprawną obsługę magazynów o bardzo dużej ilości detali oraz na zdecydowane przyśpieszenie realizacji zamówień. - mówi Marek Sałek, Prezes PW Autos.

Więcej informacji na: www.integrity.com.pl

Zobacz także:  
www.assecobs.pl/safo
www.autos.com.pl

Ostatnio zmieniany w wtorek, 11 grudzień 2007 13:26
Zaloguj się by skomentować