Zaloguj się

Raport Colliers International - rynek powierzchni magazynowych w Polsce w 2010 r.

Firma Colliers International, wiodący doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, zaprezentowała wyniki  raportu nt. sytuacji na rynku powierzchni magazynowych w Polsce.

Rok 2010 charakteryzował się wyjątkowo niską aktywnością deweloperów, którzy prawie całkowicie wycofali się z projektów spekulacyjnych, koncentrując się na projektach typu BTS. Niemniej jednak kilka projektów spekulacyjnych weszło w fazę budowy.
Pomimo ograniczonej podaży popyt na powierzchnie magazynowe był znacznie wyższy niż w 2009 roku. Poziom pustostanów w Warszawie pozostał na wysokim poziomie. Natomiast rynki regionalne odnotowały stopniową absorpcję wolnej powierzchni.
Po utrzymującym się okresie znaczących spadków w poziomie czynszów, pod koniec 2010 roku w niektórych miastach regionalnych zaobserwowano niewielkie wzrosty.

Więcej informacji jest dostępnych w załączonym raporcie.


Ostatnio zmieniany w wtorek, 27 marzec 2012 13:19

1 komentarz

  • raps
    raps piątek, 15 czerwiec 2012 12:44 Link do komentarza

    Magazyny mocno się trzymają. Jartom przewidywał nastanie wzrostów w branży. Ja widzę teraz doskonałe okazje do inwestycji. Można kupić magazyny po świetnych cenach, a w zasadzie w 2013 boom jest prawie pewny.

Zaloguj się by skomentować