logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Polski Kongres Logistyczny LOGISTCS 2008 - wstęp

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Oddajemy Państwu do rąk zbiór referatów przygotowanych na Polski Kongres Logistyczny LOGISTCS 2008. To już dziewiąta impreza z tego cyklu. Co dwa lata Poznań gości kilkuset przedstawicieli polskiego środowiska logistycznego zjeżdżających tu, aby wysłuchać doniesień o najnowszych rozwiązaniach, podzielić się doświadczeniami, ale także odświeżyć dawne i zawrzeć nowe znajomości.
Tematyka części konferencyjnej LOGISTICS 2008 jest poświęcona aktualnym wyzwaniom dla logistyki (nowe rynki, ale i kwestie bezpieczeństwa, uwarunkowania gospodarcze i polityczne, kwestie ekologiczne) i odpowiadającym na nie nowym rozwiązaniom - organizacyjnym i technicznym. Obrady plenarne i sesje panelowe oraz warsztaty tematyczne mają pomóc w odpowiedzi na pytania:

  • W jakim kierunku zmierza światowa gospodarka, jakie są główne siły i czynniki determinujące ten stan?
  • Jakie czynniki i w jaki sposób wyznaczają nowe wyzwania dla logistyki?
  • Jak potrafimy na te wyzwania odpowiedzieć, a gdzie jeszcze takiej odpowiedzi nie zdołaliśmy znaleźć?
  • Jaką rolę w tych poszukiwaniach pełnią ośrodki badawcze? Nad czym pracują konsorcja europejskich projektów badawczych, a także międzynarodowe organizacje logistyczne, aby inicjować wdrażanie oczekiwanych rozwiązań?

Prelegenci kongresu - praktycy i uznane autorytety z kraju i zagranicy - przedstawią nowe i ciekawe rozwiązania w zakresie magazynowania, transportu, dystrybucji, usług logistycznych, rozwiązań ICT wspomagających logistykę. Szczególną uwagę zwracają sesje i referaty poświęcone bezpieczeństwu w łańcuchach dostaw, a także problematyce logistyki strumieni zwrotnych (reverse logistics).

Cały artykuł w formacie PDF.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 kwiecień 2012 08:53
Ściągnij załącznik:

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj