Zaloguj się

Innowacja w logistyce - bezprzewodowy system pomiaru temperatury

Polecamy! Innowacja w logistyce - bezprzewodowy system pomiaru temperatury

Monitoring temperatury i wilgotności w czasie rzeczywistym
Wszędzie tam, gdzie dla jakości produktów i urządzeń kluczowe znaczenie mają warunki przechowywania i transportu, doskonałym wsparciem będzie system Sensigraph. To nowoczesne i tanie rozwiązanie zapewnia niezawodny i stały monitoring temperatury i wilgotności, który umożliwia błyskawiczną reakcję na każdą niekorzystną zmianę.

Dla kogo jest Sensigraph?
Sensigraph został stworzony w odpowiedzi na potrzeby biznesu, który potrzebuje rzetelnego pomiaru parametrów otoczenia. Doskonale sprawdza się w magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach, serwerowniach oraz laboratoriach. Sensigraph pozwala na indywidualne ustawienie progów alarmowych wartości temperatury i wilgotności stosownie do potrzeb użytkowników. W sytuacji, gdy pomiar przekracza ustalony próg, system natychmiast powiadamia użytkownika o zdarzeniu za pomocą wiadomości email lub SMS, by ten mógł w porę zareagować i zapobiec konsekwencjom.

Jak działa Sensigraph?
Sensigraph to system bezprzewodowych czujników, które w wybranych lokalizacjach rejestrują pomiar temperatury i wilgotności otoczenia, po czym bezpiecznie przekazują dane do chmury. Czujniki można dowolnie lokalizować nawet na dużym obszarze, a ich działanie obserwować na bieżąco za pomocą dedykowanej platformy Sensigraph.com. Platforma pozwala nie tylko obserwować działanie czujników, nadzorować stan naładowania baterii czy siłę sygnału, ale też korzystać z zebranych danych: analizować zdarzenia i pomiary oraz tworzyć raporty. Można z niej korzystać online na komputerze lub za pomocą dedykowanej aplikacji, na dowolnym urządzeniu mobilnym wyposażonym w system operacyjny Google Android.

Pełna kontrola i praktyczne funkcjonalności
Sensigraph bezpiecznie przechowuje zebrane przez czujniki dane na serwerach, jednocześnie zapewniając do nich stały, nieograniczony dostęp online. Użytkownik w każdej chwili może zajrzeć do dziennika pomiarów i zdarzeń, przejrzeć dane historyczne, wygenerować raport i przeanalizować zmierzone wartości, by wyciągnąć odpowiednie wnioski. Raporty z pomiarów pozwalają wpływać na utrzymanie stałych, optymalnych warunków, istotnych dla oferowanej jakości towarów i usług, a także korygować je zgodnie z wymaganiami instytucji nadzorujących. Warto sięgnąć po Sensigraph, gdy liczy się nie tylko jakość i płynny przebieg procesów biznesowych, ale także wtedy, gdy pożądana jest możliwość błyskawicznego reagowania w sytuacji zagrożenia zasobów.

Ostatnio zmieniany w środa, 13 maj 2015 13:45
Zaloguj się by skomentować