Zaloguj się

Raport Clicktrans - Samochody 2018. Skąd i jakie samochody sprowadzali Polacy w 2018 r.

  •  Malwina Karczewska, Izabela Judycka, Konrad Donasewicz, Michał Brzeziński, Agnieszka Korzeniewska
  • Kategoria: Raporty i analizy
Polecamy! Raport Clicktrans - Samochody 2018. Skąd i jakie samochody sprowadzali Polacy w 2018 r.

W 2018 roku Polacy najczęściej sprowadzali samochody marki Volkswagen. Najwięcej aut sprowadzono z Niemiec, które są najtańszym kierunkiem transportowym. Przewóz samochodu z tego kraju kosztował średnio 1225 zł. Szczegółowe dane o sprowadzaniu samochodów z zagranicy prezentuje nowy raport Clicktrans.pl - największej platformy internetowej pośredniczącej w transporcie samochodów dla osób prywatnych oraz firm.

Na podstawie tysięcy zleceń transportu samochodów, które zostały przeanalizowane w serwisie Clicktrans wynika, że w 2018 roku wzrosła liczba sprowadzanych samochodów w  porównaniu z poprzednim rokiem. Według danych Ministerstwa Finansów do Polski z zagranicy sprowadzono w 2018 ponad 945 tys. używanych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 16 miliardów złotych.
Skąd Polacy sprowadzają samochody?
W 2018 roku najwięcej samochodów trafiło do Polski z Niemiec. Niemal połowa samochodów (47%) była transportowana z obszaru naszego zachodniego sąsiada.
Ile kosztuje sprowadzenie samochodu?
W 2018 roku Polacy najmniej płacili za sprowadzenie samochodu z Niemiec (1255 zł), najwięcej - z Hiszpanii (3349 zł). W porównaniu z rokiem 2017, droższe było sprowadzanie samochodów m.in. z Francji (207 zł drożej niż w roku poprzednim), tanieje natomiast transport aut z krajów skandynawskich - Szwecji i Danii.
Jakie marki wybierają Polacy?
Volkswagen od lat jest faworytem polskich kierowców. Co dziesiąte auto sprowadzone do kraju miało na masce znak Volkswagena (10,5%). Jednak Volkswagen, po latach dominacji, musi mierzyć się z coraz mocniejszym rywalem. W 2018 roku Audi uzyskało wynik niezwykle zbliżony do Volkswagena - 10,2%. Ostatnie miejsce na podium zajął Opel (8,4%).


Raport pochodzi ze strony:  https://clicktrans.pl/info/raport-samochody-2018


Cały Raport jest też dostępny poniżej w formacie PDF.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 26 sierpień 2019 09:34
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe