Zaloguj się

InPost Fulfillment

Polecamy! InPost Fulfillment

Usługa InPost Fulfillment została zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach e-commerce, które działają w sektorze B2C. Outsourcing logistyki pozwala nie tylko na optymalizację kosztów logistycznych, ale także na efektywne skalowanie biznesu, który nie musi być już ograniczony powierzchnią magazynu.

Outsourcing w logistyce - usprawnienie e-sklepu
Rozwój biznesu e-commerce zależy od wielu czynników. Działania marketingowe i pozyskiwanie nowych klientów jest ważne, ale nie mniej istotną kwestią są zasoby, którymi dysponuje sklep internetowy. Zbyt mała powierzchnia magazynu lub nieefektywne zarządzanie procesami logistycznymi przyczynia się do zahamowania wzrostu firmy. Ratunkiem, zwłaszcza dla małych i średnich sklepów, może okazać się outsourcing usług logistycznych.

Logistyka e-sklepów jest skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego warto powierzyć ją w sprawdzone i bezpieczne ręce. Na rynku znajdziesz oferty dużych firm logistycznych takich jak Logistiko, Altmaster czy Amazon Fulfillment. Do ich grona dołączył ostatnio InPost, który łącząc usługę fulfillment z przesyłkami kurierskimi, zaoferował nowatorskie rozwiązanie dla biznesu e-commerce. Fulfillment InPost to coś więcej niż wynajem powierzchni w magazynie; to kompleksowa obsługa sklepów, od momentu przejęcia towaru od producenta aż po dostarczenie ich w ręce zadowolonego klienta.

Poznaj InPost Fulfillment
Decydując się na opcję InPost Fulfillment, masz pewność, że przekazujesz wszystkie swoje usługi logistyczne do profesjonalnej firmy. Zajmujemy się magazynowaniem, pakowaniem, wysyłką zamówień i obsługą zwrotów, podczas gdy Ty możesz skoncentrować się na tym, co najważniejsze - na rozwoju przedsiębiorstwa.

InPost Fulfillment - jak to działa?
1. Odbiór towaru. Dzięki usłudze fulfillment nie musisz inwestować we własny magazyn. Twoje produkty trafiają bezpośrednio od producenta do punktu dystrybucyjnego InPost. Dokładamy wszelkich starań, żeby proces przyjęcia towarów był sprawny i szybki, a twoje produkty - błyskawicznie udostępnione do sprzedaży.
2. Magazynowanie. Zewnętrzny magazyn dystrybucyjny pozwala znacząco obniżyć koszty magazynowania. W jednym miejscu gromadzimy powierzone nam produkty. Nasz magazyn wysyłkowy jest odpowiednio wyposażony, co umożliwia bieżącą kontrolę towaru oraz usprawnienie procesu kompletowania i wysyłki zamówień.
3. Obsługa zamówień. Dzięki pełnej integracji z używanym systemem e-commerce, mamy natychmiastowy dostęp do informacji o zakupie. Do naszych obowiązków należy realizacja zamówienia - kompletowanie, pakowanie towarów i konfekcjonowanie. Dysponujemy opakowaniami i wypełniaczami różnego typu, a tym samym zapewniamy odpowiednie zabezpieczenie produktów do wysyłki.
4. Przekazanie do wysyłki. Wydajemy skompletowane i spakowane zamówienie. W ramach opcji e-fulfillment wybierasz preferowaną opcję dostawy na terenie Polski lub za granicę. Możesz skorzystać z dedykowanych usług InPost ( InPost Kurier i Paczkomaty) bądź oferty przewoźnika, z którym współpracowałeś do tej pory.

Logistyka e-commerce InPost - dodatkowe usługi
Opcja InPost Fullfilment to kompleksowa logistyka dla sklepów internetowych. Oprócz standardowych usług w ramach fulfillment e-commerce oferujemy również:
- Obsługę zwrotów i reklamacji. Ty dostarczasz nam wytyczne dotyczące zwrotów, a my zajmujemy się resztą - obsługujemy zgłoszenia reklamacyjne, weryfikujemy zwroty i zarządzamy całym procesem reklamacyjnym przez formularz na stronie www.
- Zakup opakowań odpowiednich dla twoich produktów. Korzystając z usług InPost, masz gwarancję, że kupujesz materiały logistyczne w atrakcyjnych cenach.
- Co-Packing, czyli pakowanie zamówień internetowych dopasowane do potrzeb, w tym:

- drukowanie i/lub dokładanie dodatkowych materiałów do zamówienia: ulotek, faktur, formularzy zwrotów itp.
- konfekcjonowanie produktów (etykietowanie towaru)

- Profesjonalną obsługę klientów B2B

InPost Fulfillment + InPost jako opcja dostawy
Logistyka dla e-commerce InPost dobrze sprawdzi się w połączeniu z różnymi przewoźnikami, bez względu na to, czy obsługujesz klientów w Polsce czy za granicą. Wybór tej opcji nie wymusza na Tobie zmiany dostawcy paczek. To dobra wiadomość zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie chcą rezygnować z przetestowanych dotychczas usług.
Posprzedażowa obsługa klienta, w tym oferowane opcje dostawy, jest jednym z czynników, który może przesądzić o decyzji zakupowej, a dalej - satysfakcji klientów z całego procesu sprzedaży. Dlatego warto poświęcić czas na analizę dostępnych opcji i wybrać tę najbardziej korzystną dla rozwoju działalności. W tym celu zachęcamy do przetestowania usług InPost, który od lat nie schodzi z czołówek rankingów najlepszych firm kurierskich w Polsce. Firma proponuje sprawdzone rozwiązania dedykowane dla sklepów e-commerce. Logistyka InPost w połączeniu z kurierem bądź Paczkomatami InPost tworzy doskonale zintegrowany ekosystem, zapewniając tym samym, że obsługa sklepów internetowych jest na najwyższym poziomie.
Integracja fulfillment dla e-commerce i usług kurierskich InPost niesie za sobą dodatkowe plusy:
- Wysyłkę przesyłek tego samego dnia (dotyczy zamówień, które zostały złożone nawet do godziny 20:00)
- Gwarancję szybkiej dostawy (aż 98% paczek InPost dociera do nadawcy już w następnym dniu od złożenia zamówienia)

Logistyka e-commerce - wsparcie dla twojego biznesu
Postęp technologii i powszechny dostęp do Internetu spowodował, że prowadzenie własnego e-biznesu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Brak konieczności posiadania sklepu stacjonarnego i trzymania produktów pod ręką jest znacznym ułatwieniem. Dla przedsiębiorców, którzy zamiast kłopotać się logistyką, wolą skupić się na rozwoju i skalowaniu firmy powstały usługi logistyczne dla sklepów internetowych.

Optymalizacja kosztów
Oddelegowanie zadań logistycznych do zewnętrznej firmy niesie za sobą wiele korzyści biznesowych - oszczędność jest jedną z nich. Wynajmowanie powierzchni magazynowej, rozwój infrastruktury czy zatrudnienie pracowników jest kosztowne, a koszty te będą się zwiększać wraz ze wzrostem sprzedaży. Eliminacja kosztów stałych to niewątpliwy plus, który niesie za sobą inwestycja w outsourcing. Logistyka InPost pozwoli ci zoptymalizować wydatki na utrzymanie biznesu, jednocześnie zapewniając dostęp do najlepszej infrastruktury dopasowanej do potrzeb e-commerce i innowacyjnych rozwiązań.
Wybierając InPost, wybierasz także korzystny system rozliczeń. W modelu "Pay-as-you-go" opłaty są naliczane dopiero po wykonaniu usługi, co oznacza, że płacisz tylko za taką ilość miejsca w magazynie, którą faktycznie zajmowały twoje produkty i usługi, z których korzystałeś, np. dodatkowe opakowania, etykietowanie, przeładunek kompletacyjny czy dokładną ilość zrealizowanych wysyłek. W odróżnieniu od alternatywnych rozwiązań typu Amazon Fulfillment Poland, InPost nie narzuca minimalnej liczby wysyłek, które musisz zrealizować.

Automatyzacja procesu
Outsourcing działań logistycznych oznacza również pełną automatyzację procesu sprzedaży. Dzięki pełnej integracji usługi fulfillment z systemem e-commerce oszczędzasz ogromną ilość czasu i zapewniasz najwyższe standardy obsługi wysyłek, dzięki czemu klienci otrzymują zamówienia w ekspresowym tempie. To ważna kwestia, bo jak pokazały wyniki raportu E-commerce, czas dostawy istotnie wpływa na decyzje zakupowe polskich internautów. Integracja jest także równoznaczna z pełną transparentnością usług, co oznacza, że masz bieżący dostęp do wszystkich najważniejszych informacji - aktualnych statusów zamówień, dostaw i stanu produktów na magazynie.

Podsumowanie
InPost Fulfillment jest konkurencyjną opcją na rynku usług logistycznych. Powierzając swoje produkty w ręce profesjonalnej firmy, optymalizujesz i automatyzujesz cały proces sprzedaży, a co za tym idzie - budujesz swój wizerunek w oczach klienta. Outsourcing logistyki może przynieść korzyści na wielu polach - nie tylko odciąży cię w kwestiach logistycznych, ale także wtórnie przyspieszy proces rozwoju i skalowania e-biznesu.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 03 wrzesień 2019 11:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe