Zaloguj się

Raport BNP Paribas Real Estate - At a Glance Industrial - Q2 2020

Polecamy! Raport BNP Paribas Real Estate - At a Glance Industrial - Q2 2020

BNP Paribas Real Estate opublikował raport pt. "At a Glance Industrial - Q2 2020", którego główną tezą jest, że rynek przemysłowo-logistyczny przechodzi przez trudny dla wielu branż czas pandemii niemal nietknięty. Rozwój tego sektora praktycznie nie zwalnia. Rynek powierzchni przemysłowo-magazynowych w Polsce to ciągle jeden z najszybciej rozwijających się sektorów nieruchomości komercyjnych w Europie.

W I połowie 2020 roku odnotowano wysoki poziom popytu i nowej podaży. W tym czasie zasoby istniejącej powierzchni wzrosły o 1 mln m kw., z czego prawie 60% zostało dostarczone na rynek w II kwartale. Popyt wyniósł rekordowe ok. 2,4 mln m kw. W II kwartale dynamika wzrostu popytu była o ok. 20% wyższa niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Znacząco (z ok. 18% do ok. 30%) wzrósł także udział umów odnowienia najmu.
Wskaźnik pustostanów pod koniec drugiego kwartału spadł do 7,0%, o 0,6 p.p. w porównaniu do poprzedniego okresu. W opinii autorów raportu ewentualne korekty popytu czy stawek czynszu nie powinny podważyć stabilnych fundamentów rozwoju rynku.

Cały Raport jest dostępny poniżej w formacie PDF.

Raport pochodzi ze strony: https://www.realestate.bnpparibas.pl/

Ostatnio zmieniany w środa, 02 wrzesień 2020 15:39
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe