Zaloguj się

Logistyka przyszłości - cz. 3 - Logistyka e-commerce

Polecamy! Logistyka przyszłości - cz. 3 - Logistyka e-commerce

Wartość polskiego rynku e-commerce wynosi obecnie ponad 50 mld zł i nieustannie rośnie. Wartość światowego rynku e-commerce szacowana jest na około 2,8 bln USD. Rozwój sprzedaży internetowej jest ogromnym wyzwaniem dla logistyki.

Czy logistyka e-commerce różni się od logistyki w handlu tradycyjnym? Procesy logistyczne w handlu tradycyjnym oraz w e-commerce mają analogiczny przebieg. W obu przypadkach mamy do czynienia z tymi samymi obszarami logistyki:

Jednak przedsiębiorstwa realizujące sprzedaż z wykorzystaniem sklepu internetowego jako kanału sprzedaży, borykają się z nieco inną skalą problemów na poszczególnych etapach procesu logistycznego. Przykładem jest większe rozproszenie odbiorców czy rozdrobnienie przesyłek. Magazyn obsługujący e-commerce również funkcjonuje inaczej: wymagana jest ekspresowa obsługa przepływów towarowych, ponieważ dostarczane produkty są już często sprzedane odbiorcom końcowym, inna jest struktura zleceń (niewielka liczba linii, mała liczba sztuk na linię). Czynniki charakteryzujące handel internetowy stają się wyzwaniem dla logistyki e-commerce.

Rozdział 3: "Logistyka e-commerce" jest dostępny poniżej w formacie PDF.

Cały raport jest dostępny na stronie: https://raport.ilim.poznan.pl

Logistyka przyszłości - cz. 2 - Trendy technologiczne

Logistyka przyszłości - cz. 4 - Ekonomia współdzielenia w logistyce

Ostatnio zmieniany w środa, 28 październik 2020 12:22
Zaloguj się by skomentować