Zaloguj się

Regały przemysłowe do magazynu – dlaczego nie warto na nich oszczędzać?

  •  Artykuł partnera
  • Kategoria: Logistyka

Praca w magazynie to nieustanna walka z czasem. W sytuacji, w której Klient oczekuje wysyłki w dniu zakupu, kompletowanie zamówień musi odbywać się błyskawicznie i bez opóźnień. Pośpiech jest jednak złym doradcą – wystarczy zaledwie jeden pospieszny manewr wózkiem widłowym, aby konstrukcja regałowa uległa zauważalnemu uszkodzeniu. W jaki sposób upewnić się, że Twoje regały przemysłowe spełnią pokładane w nich oczekiwania?

Zainwestuj w regały przemysłowe wysokiej jakości
Regały przemysłowe, podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia magazynu, powinny spełniać odpowiednie normy użytkowe. Na rynku znajduje się wiele modeli regałów magazynowych – wśród dostępnych w sprzedaży produktów znajdują się zarówno tanie, tworzone masowo konstrukcje, jak i instalacje wykonywane na indywidualne zamówienie.

Jakie normy powinny spełniać trwałe regały przemysłowe? Wśród najważniejszych dokumentów warto wymienić m.in.
- PN-M-78320 - Urządzenia do składowania - Regały magazynowe - Nazwy, określenia, podział i symbole,
- PN-M-78321 - Regały magazynowe wolnostojące - Wymagania i badania (wycofana w 2015 r., lecz stosowana względem regałów wyprodukowanych przed tą datą),
- PN-M-78322 - Urządzenia do składowania. Regały magazynowe. Parametry podstawowe,
- PN-EM-15635 - Stalowe statyczne systemy składowania -- Zastosowanie i utrzymanie urządzeń do składowania.

Powyższe dokumenty precyzyjnie określają m.in. minimalne tolerancje na odkształcenia oraz optymalne luzy manipulacyjne, którymi powinny odznaczać się wszystkie regały przemysłowe na terenie magazynu. Nie należy zapominać jednak, że „podręcznikowe” realia testów nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistych okoliczności pracy w magazynie.

Postaw na sprawdzone podzespoły
Jak rozpoznać solidne regały przemysłowe? Warto poświęcić szczególną uwagę kwestii wykorzystanych komponentów.

Stężenia ramy

Popularną przyczyną usterek regałów są kolizje, powstałe wskutek nieostrożnego osadzania palet na regałach. Regały przemysłowe nie powinny odkształcać się przy niewielkich kolizjach, nie tracąc tym samym nośności.

Stopy i kotwienie

Stopy i kotwienie odpowiadają za przeciwdziałanie występującym siłom wyrywającym. Zakup regałów o podwójnym kotwieniu przeciwdziała groźbie skręcenia słupa wokół kotwy. Regały przemysłowe nie utracą wówczas maksymalnej nośności i umożliwiają składowanie na nich takiej samej liczby produktów.

Konektory Heavy Duty

Konektory typu Heavy Duty składają się z siedmiu ściśle dopasowanych haków. Tak precyzyjne dopasowanie sprawia, że osadzają się one w perforacji słupa, nie powodując niepożądanych luzów.

Wybierz regały przemysłowe od Nedcon Silesia
Jedną z firm, przykładających szczególną wagę do jakości projektowanych konstrukcji. Regały przemysłowe Nedcon Silesia zapewniają pełne bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i przechowywanym jednostkom. Zapoznaj się propozycjami Nedcon Silesia i dowiedz się, jak usprawnić pracę w swoim magazynie.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 01 grudzień 2020 11:56
Zaloguj się by skomentować