Zaloguj się

Prowadzisz sklep internetowy? Postaw na fulfillment!

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Podstawą działalności rynku e-commerce jest sprzedaż produktów poprzez wysyłkę ich kurierem lub pocztą. Często jednak jest to zadanie ciężkie do zrealizowania logistycznie i wiele firm decyduje się na fulfillment. Na czym polega i dlaczego warto z niego skorzystać?

Outsourcing to podstawa
Prowadzenie własnego sklepu e-commerce to z pewnością opłacalny biznes w dzisiejszym świecie, ale warto zadbać o odpowiednią logistykę. W zależności od wielkości firmy miesięcznie przewija się kilka lub nawet kilkaset tysięcy paczek, które trafiają do odbiorców z całej Polski, a nawet zagranicę. Z tego też powodu jedna osoba nie jest w stanie tego wykonać i prędzej czy później będziemy musieli zatrudnić pracowników. Niezwykle ciekawą i innowacyjną opcją jest obecnie tak zwany fulfillment. Na czym polega? To rozwiązanie, które pozwoli nam na odciążenie z całego procesu transportu paczek i zlecenie tego zewnętrznej firmie. Zyskujemy dzięki temu znacznie więcej czasu i mamy pewność, że cały proces przebiega sprawnie i efektywnie. W zależności od naszych potrzeb możemy zlecić całość zamówienia - od odbioru towaru od dostawcy aż do dostarczenia go do klienta lub też tylko część. Najczęściej możemy liczyć również na obsługę w zakresie reklamacji oraz zwrotów. Dlaczego warto? Przede wszystkim oszczędza to nasz czas, który jest niezwykle cenioną wartością i pozwala na dalsze rozwijanie naszego biznesu. Kolejny aspekt to kwestie finansowe - być może wydaje się nam, że przez to będziemy mieć większe koszta i zwyczajnie nie stać nas na taką usługę. Nic bardziej mylnego! Warto spojrzeć na tę kwestię bardziej perspektywicznie. I tak musielibyśmy zatrudniać kilka osób, które zajmowałyby się zamówieniami. Do tego dochodzi koszt wynajęcia magazynu, wszelkie kwestie związane z transportem, odpowiednim spakowaniem zamówienia czy wypożyczenie odpowiedniego sprzętu. Ponadto, firmy specjalizujące się w obsłudze zamówień mają większe możliwości negocjacyjne w cenach wysyłki, opakowaniach czy foliach. Warto rozważyć takie kwestie, ponieważ dzięki temu możemy dojść do wniosku, że outsourcing to jednak pożyteczna kwestia.

Skorzystaj z najlepszej oferty
Kiedy już zdecydujemy, że chcemy skorzystać z usługi fulfillment, warto wybrać podwykonawcę, który ma dobrą pozycję na rynku. Wiodącą firmą, zajmującą się dostarczaniem paczek, jest z pewnością InPost. Posiada on oddzielną ofertę dla rynku e-commerce, o której więcej możemy dowiedzieć się tutaj https://inpost.pl/fulfillment. Wystarczy, że wysyłamy więcej niż 200 paczek miesięcznie, wypełnimy krótki formularz i w szybkim czasie dostaniemy pełną ofertę, na którą możemy liczyć. Jakie zadania zostaną zrobione za nas? Pierwszą jest odbiór dostaw i przyjęcie towaru, a kolejne to magazynowanie, obsługa zamówień, pakowanie, kompletacja, wydanie towaru i dostawa. Dzięki tej kompleksowej obsłudze będziemy mieć gwarancję, że paczka dotarła na czas i w stanie idealnym. Co więcej, mamy wgląd do każdego zamówienia, więc zawsze możemy wszystko kontrolować. Dostępne są również dodatkowe opcje takie jak zwroty towarów, zakup opakowań czy dołączenie ulotek do zamówień. InPost Fulfillment to niezwykle pomocna opcja, często niezbędna dla każdego biznesu e-commerce. Dzięki temu możemy liczyć na lepszą jakość przesyłek, efektywne skalowanie naszej działalności czy automatyzację procesu wysyłki. Warto rozwijać swój biznes i oddać część swoich obowiązków profesjonalnej firmie, a dzięki temu móc wprowadzać nowe rozwiązania.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 wrzesień 2021 09:01
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe