Zaloguj się

Branża MOTO pod lupą

Jakie główne i pomocnicze procesy biznesowe są obecne w branży motoryzacja i elektromobilność (MOTO)? Jakie odpowiadają im stanowiska? Czym charakteryzuje się bilans kompetencji dla analizowanej branży?

Odpowiedź na te i wiele innych pytań, nurtujących podmioty obecne na rynku motoryzacyjnym oraz pracodawców, znajdziemy w specjalnej publikacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pn. „Sektor motoryzacja i elektromobilność” (raport z pierwszej edycji badań), opublikowanym w serii Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego.

Jak czytamy w materiałach zespołu badawczego - Raport obejmuje wyniki badań ilościowych prowadzonych wśród pracodawców sektora motoryzacja i elektromobilność oraz pracowników zatrudnionych na kluczowych stanowiskach w firmach z tej branży. Zestawienie ze sobą potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz kompetencji, jakimi dysponują pracownicy, pozwoliło określić obszary niedopasowań oraz sformułować rekomendacje, adresatem których są instytucje kształcenia, podmioty rynku pracy oraz sami pracodawcy.

Więcej informacji o Raporcie oraz jego pełna wersja do pobrania na stronie.

Czytaj także:
300 tys. samochodów w pełni elektrycznych w Polsce za trzy lata
Największa inwestycja w elektromobilność w Europe Środkowo-Wschodniej
Licznik elektromobilności: rośnie liczba stacji ładowania w Polsce

Zaloguj się by skomentować