Zaloguj się

Program do wagi samochodowej – jakie opcje dostępne są na rynku?

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów wag - można tu wskazać na wagę samochodową przejazdową, czy osiową. Wspólnym mianownikiem tych rozwiązań jest to, że potrzebujemy dedykowanego oprogramowania, dzięki któremu urządzenie zapewni nam dostęp do wielu kluczowych danych. Czym kierować się przy wyborze takich aplikacji?

Przede wszystkim, uniwersalność!
Różne firmy działają w różnych segmentach rynku. Czasem wykorzystują przy tym wagę samochodową osiową, a czasem wersję najazdową. Sporo zależy od tonażu aut, ich przeznaczenia oraz informacji, jakie chcemy uzyskać, by np. wysłać je później do kontrahenta.
Właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam dedykowane oprogramowanie. Program do obsługi wagi samochodowej oferuje na przykład krakowska firma GS Software. Czym wyróżnia się to rozwiązanie? Na pewno warto docenić personalizację oraz całodobowe wsparcie techniczne. Na liście wspieranych urządzeń już dziś znajduje się ponad 80 różnych produktów. Co jeśli nasza mechaniczna waga samochodowa jest niekompatybilna z aplikacją? Wystarczy przed zakupem poinformować o tym sprzedawcę. GS Software za darmo, w ramach opłaty zakupowej, doda do listy urządzenie, jakim dysponujemy.

Kluczowe funkcje, które pomogą zaoszczędzić nam sporo czasu
W każdej działalności gospodarczej czas jest na wagę złota. Bez względu na to, czy nasza firma zajmuje się transportem złomu, czy działa w branży spedycji lub dostaw specjalistycznych. Profesjonalny software pomoże nam efektywniej zarządzać procesami w naszej organizacji. W jaki sposób? Na pewno warto docenić gwarancję jakości. Najlepsze firmy działające na rynku zapewniają sto procent stabilnego działania przez cały okres użytkowania narzędzia, bez względu na ilość zgromadzonych danych. Atutem, który pomoże w realizacji zadań pracowników biurowych, będzie też minimalistyczny i przejrzysty interfejs aplikacji.

Warto docenić też takie rozwiązania, jak:

  • możliwość edytowania wykonanych ważeń,
  • wybór metody wydruku kwitu ważenia (graficzny lub tekstowy),
  • rozbudowany generator raportów,
  • możliwość poszerzenia aplikacji o inne moduły,
  • możliwość rozbudowy o urządzenia do automatyzacji procesu ważenia (np. terminale samoobsługowe dla kierowców, system ważenia z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych ANPR, czytniki kart RFID).

Atutem, który ułatwi pracę np. menedżerom, będzie też rozbudowany generator raportów. To świetny sposób, by szybko pokazać klientowi, jaki tonaż łącznie przewiozła w danym miesiącu firmowa flota. Na pewno przyda nam się też tryb eksportu listy ważeń i danych z tabel do pliku w formacie .csv, .pdf, .xls, z którym można później pracować w innych narzędziach.
Profesjonalne programy do wagi samochodowej, jak rozwiązanie od GS Software, daje też możliwość zdefiniowania kluczowych parametrów wydruku. Użytkownik może szybko wybrać odpowiednią liczbę kopii, format papieru, liczbę kwitów na stronie, czy dopasować rodzaj wydruku. Każdy przedsiębiorca na pewno doceni też niskie wymagania systemowe. Profesjonalne aplikacje tego typu bez żadnych problemów powinny działać na komputerach z procesorem Intel Core i3 (8 gen.) i 4 GB RAM. Mało tego, nowoczesny soft nie zajmuje też dużo miejsca. Godne zaufania aplikacje "ważą" tylko 200 MB. Ważny jest też bezproblemowy montaż urządzenia. Dobrze byłoby, gdyby wagę samochodową najazdową (lub dowolną inną) można było szybko zsynchronizować z aplikacją, na przykład korzystając z protokołu TCP/IP lub portu szeregowego (RS232/RS485).

Aktualizacje, czyli troska o komfort pracy i bezpieczeństwo danych
Żyjemy w czasach, kiedy praktycznie każda profesjonalna aplikacja jest aktualizowana: zarówno na naszych smartfonach, telewizorach, jak i na komputerach. Nie inaczej jest z aplikacjami do wag samochodowych. Przed zakupem warto upewnić się, że co najmniej przez rok można za darmo aktualizować oprogramowanie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 sierpień 2022 13:23
Zaloguj się by skomentować