Zaloguj się

Eko-logiczny magazyn: 4 kroki dla obniżenia kosztów i usprawnienia pakowania towarów

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Nasz świat jest coraz bardziej zanieczyszczony. Tworzywa sztuczne niszczą środowisko, zabijają rośliny i zwierzęta, a także niszczą ludzkie zdrowie. Toteż coraz więcej osób przestawia się na materiały ekologiczne. Stosowanie ich przez firmy magazynowe ma szereg zalet, od kierowania wizerunku przedsiębiorstwa troszczącego się o przyrodę, po usprawnienie działania magazynu i zaoszczędzenie pieniędzy. Jak wdrożyć takie rozwiązania?

Krok 1: Epacking
Największą zmianą powinno być wyeliminowanie stosowania tworzyw sztucznych przy pakowaniu i wdrożenie ekologicznych systemów pakowania Epacking. Rozwiązanie to polega na wykorzystaniu do tworzenia paczek materiałów w stu procentach wykonanych z ekologicznych surowców, np. pochodzących z recyklingu. Dzięki temu, że są biodegradowalne i podatne na recykling, nie zanieczyszczają środowiska, jak to się dzieje w przypadku folii bądź tworzyw sztucznych, rozkładających się przez setki lub tysiące lat i często nienadających się do ponownego przetworzenia. Ich zastosowanie pozwala również znacząco obniżyć koszta funkcjonowania przedsiębiorstwa. Opłata produktowa dla materiałów ekologicznych jest blisko czterokrotnie niższa niż w przypadku tworzyw sztucznych.

Krok 2: Ekologiczne owijanie palet
Warto wdrożyć ekologiczne systemy owijania palet od Epacking.pl, czyli zastąpić folię stretch papierem nacinanym HoneyPack. Jest on bardzo elastyczny, wytrzymały, a przy tym w 100 proc. ekologiczny. W całości wykonany został z przyjaznego dla środowiska materiału - papieru kraft. Dzięki temu nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalny oraz łatwy w utylizacji. Idealnie sprawdza się podczas pakowania ze względu na swoje właściwości - wysoka elastyczność sprawia, że HoneyPack przy rozciąganiu sztorcuje się, a powstałe struktury 3D tworzą swego rodzaju „poduszkę powietrzną”, doskonale amortyzującą towar. Papier daje więc pełną gwarancję zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem. Jego "miodowa" struktura 3D nader korzystnie wpływa również na wysokie walory estetyczne opakowania. Sam proces pakowania przy zastosowaniu HoneyPack przebiega szybko, prosto i wydajnie.

Krok 3: Dyspenser
HoneyPack znakomicie nadaje się nie tylko do owijania, ale też do wypełniania przesyłek. W usprawnieniu jego stosowania z pewnością pomoże dyspenser do papierowego wypełniacza paczek. Jest to bardzo ergonomiczne, łatwe w użyciu urządzenie, które może zostać zastosowane zarówno do owijania, jak i do wypełniania pustej przestrzeni w paczce. Sprawia to, że dyspenser pozwala oszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy. Umożliwia precyzyjne dozowanie papieru, toteż nie marnujemy materiału. Opakowane przy jego użyciu produkty zyskują bardzo estetyczny wygląd. 

Krok 4: Ekologiczny stretch
Plastik jest wszechobecny, jego ślady wykryto nawet w naszych organizmach. Dlatego kolejna porada brzmi następująco: koniecznie sprawdź ekologiczny stretch dla pakowania wolnego od plastiku od Epacking. Stretch PalletPack cechuje się wszystkimi zaletami klasycznego stretcha, takimi jak wysoka odporność na przedarcie, a jednocześnie, stosując go, jest się w pełni przyjazny dla środowiska. Wykonany został z ekologicznych materiałów do pakowania, jest biodegradowalny oraz nadaje się do recyklingu. Pozwala na szybkie i wygodne zapakowanie przesyłki - od paczki po paletę - doskonale też zabezpiecza ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Przy tym jest bardzo uniwersalny, można go z powodzeniem stosować w wielu branżach. 

Przestawienie się na przyjazne dla środowiska naturalnego materiały do pakowania sprawi, że nasz magazyn będzie funkcjonował sprawniej, przy niższych kosztach, a jego działalność pomoże zmniejszyć skalę zanieczyszczenia Ziemi. Zyskamy też pozytywną opinię klientów, co przełoży się na większe zyski.

Zaloguj się by skomentować