Zaloguj się

Planowanie załadunku? Zobacz jak usprawnić ten proces z Goodloading

 •  Artykuł sponsorowany
 • Kategoria: Logistyka

- "Redukcja kosztów transportu do kilkunastu procent, zaoszczędzone godziny pracy, zadowoleni klienci, zwiększona wiarygodność". Na spotkaniach biznesowych takie stwierdzenia mogą być odbierane jako sprzedażowa "paplanina", a to opinie, które otrzymujemy od naszych klientów - mówi Martyna Malcherek, managerka w spółce tworzącej symulator do planowania załadunku.

Goodloading to program dostępny na przeglądarkę, który pozwala zaplanować rozłożenie różnorodnych ładunków na naczepie, w kontenerze czy na palecie. Pozwala zwizualizować, rozmieszczenie załadunku lub podjąć decyzję, jakie auto lub kontener zarezerwować. Robi to szybko i w sposób intuicyjny, nawet dla osoby, która pracuje z programem po raz pierwszy. W tym roku pojawiła się najnowsza, znacznie wzbogacona wersja Goodloading.

- Dla naszych klientów istotna jest przede wszystkim wygoda, czas przygotowania projektu, generowanie większych oszczędności, a także budowanie wizerunku rzetelnych partnerów - mówi managerka.

Najnowsza, trzecia wersja symulatora jest wykorzystywana przez firmy logistyczne, transportowe i produkcyjne w ponad 100 krajach świata.

Jakie kluczowe funkcje znajdują się w Goodloading?

W Goodloading przede wszystkim znajdują się takie funkcje jak:

 • trójwymiarowa wizualizacja załadunku z możliwością dowolnej edycji ułożenia;
 • możliwość dodawania ładunków ręcznie lub z plików typu Excel;
 • możliwość załadunku towaru na kilka przestrzeni ładunkowych jednocześnie;
 • możliwość zaplanowania ułożenia z uwzględnieniem kilku miejsc za- i rozładunku;
 • rekomendacje dla wyboru optymalnej przestrzeni ładunkowej;
 • możliwość zaplanowania ułożenia z uwzględnieniem dopuszczalnej masy całkowitej, nacisków na osie czy środka ciężkości;
 • możliwość załadunku towaru najpierw na paletę, a następnie na naczepę czy kontener;
 • dostęp do danych odnośnie załadunku: ilości wolnego i zajętego miejsca, wyrażonego w metrach kwadratowych, sześciennych oraz LDM;
 • możliwość udostępnienia gotowego projektu w formie pliku PDF lub linku;
 • integracja z systemami klasy TMS, ERP, WMS czy planerami tras.

grafika w tresci art logistyka1Projekt załadunku przygotowany w Goodloading

 Jak Goodloading pomaga optymalizować pracę firm z branży TSL?

Jednym z głównych atutów Goodloading jest łatwość i szybkość planowania załadunków gotowych do transportu. Według użytkowników aplikacja ta stała się niezastąpionym narzędziem do optymalnego rozmieszczenia towarów na pojazdach, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych. Dodatkowo szybka analityka ilości ładunków przyspiesza proces szacowania zajmowanej przestrzeni ładunkowej, co jest kluczowe w pracy logistycznej.

Firmy korzystające z Goodloading, zwracają uwagę na aspekty ekonomiczne. Optymalne wykorzystanie przestrzeni ładownych przekłada się na redukcję pustych przebiegów. Szybka analiza ilości ładunków, które można załadować na konkretny pojazd, pozwala na efektywne dopasowywanie pojazdów do ładunków i odwrotnie. Możliwość wprowadzenia niestandardowych wymiarów daje dodatkową elastyczność, umożliwiając oszczędności kosztów i maksymalne wykorzystanie przestrzeni pojazdów.
Goodloading nie tylko ułatwia planowanie, ale także przyczynia się do optymalizacji kosztów transportu.

W opinii przedstawicieli firm, zajmujących się produkcją i sprzedażą, Goodloading to wygodna platforma do właściwego rozkładania palet w samochodach lub w kontenerach. Dzięki niej możliwe jest załadowanie większej ilości towarów do ciężarówek, a etapowy plan załadunku ułatwia magazynom prawidłowe ułożenie palet.

Goodloading pozwala przedstawiać skomplikowany sposób pakowania w czytelny sposób, co sprawia, że firmy są postrzegane jako rzetelni partnerzy na rynku. Pracownicy firm korzystających z Goodloading podkreślają, że dzięki aplikacji mogą kompleksowo i profesjonalnie współpracować zarówno z klientami, jak i kierowcami. Działania te prowadzą do zadowolenia klientów, którzy nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Przetestuj Goodloading przez 2 tygodnie za darmo

Dzięki łatwemu i szybkiemu planowaniu załadunku oraz optymalizacji kosztów transportu wspiera przedsiębiorstwa w profesjonalnej współpracy z klientami i pracownikami magazynów. W dobie intensywnego tempa pracy i konkurencji na rynku Goodloading daje firmom możliwość optymalizacji procesów, a użytkownikom – satysfakcję z efektywności i precyzji w planowaniu załadunku.

Czy Goodloading sprawdzi się w Twojej firmie? Producent zaprasza do bezpłatnego okresu próbnego. Link do formularza: https://www.goodloading.com/pl/nowa-era-planowania-zaladunku/

Zaloguj się by skomentować