logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Bezpieczeństwo ciągów komunikacyjnych Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Magazyny, warsztaty, szpitale, hotele, centra handlowe, kina, lotniska - wspólnym mianownikiem tych miejsc jest potrzeba zabezpieczania ciągów komunikacyjnych oraz ważnych urządzeń czy regałów. Rynek odbojów, słupków stalowych oraz wygrodzeń jest bardzo szeroki, dlatego warto zapoznać się pełną ofertą rynku gdyż każdy przypadek, potrzebę należy rozpatrywać indywidualnie.

Najtańszym rozwiązaniem, a zarazem najodporniejszym na uderzenia są produkty wykonane ze stali. Odbój liniowy, słupek stalowy oraz barierki ochronne to najczęściej wykorzystywane elementy do zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych. Każdy z wyżej wymienionych towarów posiada swoje cechy charakterystyczne, które określają jego jakość. Grubość użytej stali, rodzaj malowania, dodatkowe odblaskowe pasy, mocowanie do podłoża, możliwość stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków to elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

- W przypadku potrzeby zastosowania produktu, który będzie narażony na warunki atmosferyczne, należy zwrócić szczególną uwagę na formę ocynkowania materiału - dodaje ekspert sprzedaży Magazynuj.pl Kamil Wojciechowski.

Kolejną gamą produktów zapewniających bezpieczeństwo są kasety ścienne oraz słupki z taśmą wygrodzeniową. Są to najbardziej zaawansowane propozycje w obrębie separatorów. Mimo, że ich cena jest wyższa od alternatywnych propozycji, koszt ten rekompensuje wysoka uniwersalność oraz dużo szersze zastosowanie niż w przypadku produktów stalowych. Możliwość tworzenia czasowych ciągów komunikacyjnych, adaptacja w każdej przestrzeni i w każdych warunkach dzięki szerokiej gamie mocowań czy szeroka gama zapięć to walory, które rozwiązują większość problemów związanych z bezpieczeństwem czy kierowaniem ruchu.

Wyróżniamy 3 rodzaje zakończeń taśm.  Kaseta ścienna montowana śrubowo na przeciwległej ścianie - to najprostsze i zarazem najtańsze rozwiązanie, które stosuje się w przypadku potrzeby zastosowania stałego wygrodzenia przestrzeni niebezpiecznej.  Zakończenie taśmy przeciw panice: zapewnia odczepienie alarmowe w obu kierunkach, co umożliwia szybkie wyjście w nagłych przypadkach. Magnetyczne zakończenie taśmy: zakończenie taśmy zawiera magnez, aby taśma mogła być przyczepiona do metalowych powierzchni bez konieczności montażu kasety ściennej. 

Zastosowanie wygrodzeń ostrzegawczych oraz separatorów regulują przepisy zawarte w polskich aktach prawnych. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, na przedsiębiorcy ciąży obowiązek wyłączenia z użytkowania miejsc niebezpiecznych „poprzez ich odpowiednie wygrodzenie lub w inny sposób” (§ 6 ust. 2). Sposób separowania specyficznych obszarów określono także w rozdziale 3.: „Miejsca w zakładzie pracy, do których pracownicy mają dostęp podczas pracy, a w których istnieje ryzyko kolizji z przeszkodami, upadku lub spadania przedmiotów, powinny być oznakowane skośnymi pasami — na przemian żółtymi i czarnymi lub czerwonymi i białymi” (§ 12 ust. 1).  Kolejne zasady określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, w którym znajdziemy definicję „urządzeń ochronnych” (§ 2 ust. 12). Zgodnie z jej treścią są to wszelkie osłony czy urządzenia, które m.in. zapobiegają dostępowi do sfer niebezpiecznych oraz powstrzymują ruchy elementów niebezpiecznych. 

Więcej informacji: www.magazynuj.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel.: +48 61 307 66 00
tel. kom.: +48 535 401 000

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2016 10:37

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj