logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Czynniki wpływające na wybór akumulatora do pojazdów magazynowych i fabrycznych Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

W niniejszym opracowaniu technicznym firmy EnerSys przedstawiono złożony wybór akumulatorów trakcyjnych, przed jakim stoją użytkownicy pojazdów stosowanych w magazynach i fabrykach.


Pojazdy automatyczne i sterowane laserowo, wózki widłowe i inne typy pojazdów w coraz większym stopniu są napędzane silnikami elektrycznymi a nie spalinowymi. Aby w pełni wykorzystać ich zalety, użytkownicy powinni jednak zaopatrzyć się w akumulator optymalnie dobrany do ich sytuacji. Wyboru nie ułatwia duża liczba dostępnych obecnie rozwiązań, szeroki zakres różnych zastosowań oraz szybka i ciągła ewolucja stosowanych technologii.

W białej księdze EnerSys przeanalizowano wyzwania, z którymi na co dzień zmagają się użytkownicy pojazdów stosowanych w magazynach i zakładach przemysłowych. Przedstawiono tam także najważniejsze czynniki, np. to, jak uniknąć kosztów i opóźnień związanych z rozładowaniem akumulatora w cyklu wielozmianowym i co wziąć pod uwagę w celu optymalizacji zasobów wymaganych do przygotowania specjalnego pomieszczenia do ładowania akumulatorów.

Analiza i porównanie technologii odzwierciedla przez cały czas fundamentalną potrzebę użytkowników akumulatorów trakcyjnych, aby ograniczyć całkowity koszt eksploatacji. Akumulatory odgrywają w tym względzie bardzo ważną rolę, ponieważ mają istotny wpływ na koszt eksploatacji i to nie z jednego, lecz z kilku powodów.

Następnie przedstawiono względne zalety podstawowych typów technologii kwasowo-ołowiowych w kontekście możliwości sprostania tym wyzwaniom - od znanych i sprawdzonych typów ogniw zalewanych po akumulatory żelowe i akumulatory VRLA z absorpcyjną matą szklaną (AGM). W dokumencie omówiono także innowacyjne rozwiązanie oparte na technologii cienkich płyt czystego ołowiu (TPPL), które klientom końcowym z branży motoryzacyjnej, takim jak Daimler i dużym sieciom detalicznym z branży spożywczej, takim jak Metro Group, pomogło znaleźć praktyczną i niedrogą alternatywę wobec konwencjonalnych rozwiązań kwasowo-ołowiowych.

Omówione względy techniczne znajdują potwierdzenie w wynikach badań terenowych wykonanych u jednego z producentów wyrobów ceramicznych oraz szeregu analiz przypadków. Ponadto biorąc pod uwagę fakt, iż żadna analiza akumulatorów trakcyjnych nie byłaby kompletna bez uwzględnienia rozwiązań litowo-jonowych, pod koniec dokumentu omówiono także tę technologię ze wszystkimi jej zaletami, wadami i potencjałem na przyszłość.

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 styczeń 2019 13:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Andrzej Bułka prezesem zarządu Fracht FWO Polska

Andrzej Bułka prezesem zarządu Fracht FWO Polska

Grupa Fracht AG, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze przemysłu, stawia na rozszerzenie usług...

Air France zaprasza swoich pasażerów do nowej ekologicznej inicjatywy

Air France zaprasza swoich pasażerów do nowej ekologicznej inicjatywy

Linie lotnicze Air France uruchomiły nowy ekologiczny projekt pod nazwą „Trip and Tree” (Podróż i...

Coraz więcej kobiet zostaje listonoszkami

Coraz więcej kobiet zostaje listonoszkami

Coraz więcej kobiet wybiera zawód listonosza. Jak wynika z danych Poczty Polskiej, panie szczególnie sobie...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj