logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Edukacja logistyczna, czyli prosto do CEL-u

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przygotowanie pracowników do zastosowania w praktyce naukowych zasad logistyki owocuje bardzo szybko poprawą organizacji pracy, zmniejsza kosztowne zapasy, sprawia, że - do tej pory - za ciasny magazyn nagle okazuje się wystarczający, transport jeździ szybciej i taniej, a co najważniejsze - poprawia się poziom obsługi klienta. Aby zobaczyć, jak szkolenia logistyczne wyglądają w praktyce, zapytaliśmy prezesa Centrum Edukacji Logistycznej Sp. z o. o. w Poznaniu, Małgorzatę Drewnik.

Redakcja - Od jak dawna zajmujecie się Państwo szkoleniami?
M. Drewnik - Jako Centrum Edukacji Logistycznej Sp z o. o. od 8 lat, ale wcześniej stanowiliśmy dział szkoleń Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu (ILiM).
Po wydzieleniu nas ze swoich struktur, Instytut przekazał nam całą sferę edukacji, pozostając nie tylko głównym źródłem wiedzy logistycznej, a także sprawując nad nami nadzór merytoryczny. Jest zresztą znaczącym udziałowcem naszej Spółki.
R. - Jakie formy upowszechniania wiedzy logistycznej stosujecie Państwo w swojej pracy?
M. D. - Głównie są to szkolenia, ale zanim o nich trochę szerzej powiem, pragnę zaznaczyć, że wraz z ILiM jesteśmy założycielami i właścicielami pierwszego w Polsce Policealnego Studium Logistyki i Spedycji oraz pierwszej w kraju Wyższej Szkoły Logistyki (WSL). Szczególnie WSL cieszy się dużym zainteresowaniem, a w ub. r. jej mury opuścili pierwsi absolwenci. Wracając do szkoleń z logistyki - naszej głównej usługi oferowanej rynkowi - posiadamy w swojej ofercie ponad 30 modułów dotyczących szeroko rozumianej logistyki. Ich programy stworzono bazując na standardach Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA). Szkolenia 24 - 35 godzinne cieszą się największym powodzeniem wśród szkoleń otwartych. Prowadzimy także szkolenia zamknięte, na konkretne zamówienie firm. Wtedy ich program i czas trwania jest uzależniony od potrzeb danego klienta i dostosowany do jego oczekiwań. W lipcu i sierpniu br. organizujemy już kolejny raz "Letnią Szkołę Logistyki" - jednodniowe szkolenia podające w skondensowanej formie wiedzę logistyczną z poszczególnych modułów.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 4/2005.
Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2006 14:26
Ściągnij załącznik:

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj