logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Oblodzenie samolotu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa w czasie przygotowania i realizacji operacji powietrznych jest gwarantem ich powodzenia. Warunki pogodowe i towarzyszące im zjawiska należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń dla wykonywania operacji powietrznych. Liczne analizy jednoznacznie wskazują, że wielu zdarzeń lotniczych spowodowanych oblodzeniem można byłoby uniknąć w przypadku prawidłowo działającego personelu lotniczego. Uwaga ta odnosi się zarówno do służb naziemnych jak również i załóg samolotów. W poniższym materiale odniesiono się do możliwości przeciwdziałania oblodzeniu przy użyciu urządzeń naziemnych, jak również i systemów przeciwoblodzeniowych samolotu. W ostatnim podrozdziale artykułu wskazano na zasady którymi powinien kierować się pilot w przypadku prawdopodobieństwa wystąpienia oblodzenia na ziemi i w powietrzu.
AIRCRAFT ICING - INFLUENCE ON THE CONDACTING OF AIR
OPERATIONS, REASONS, WAYS OF COUNTERACTION
Maintaining high safety standards in the preparation and execution of air operations is a guarantee of their success. Weather conditions and the accompanying phenomena are among the most dangerous threats to air operations. Many studies clearly show that the number of air events caused by icing could be avoided by a proper activity of aviation staff.
This remark applies equally to ground services and flight crews. The following material refers to the possibility of using de-icing ground equipment, as well as anti-acing aircraft systems. In the last section of the article referred to the principles which should guide a pilot in the case of the likelihood of icing on the ground and air.
1. ZAPOBIEGANIE ZJAWISKU OBLODZENIA I JEGO SKUTKOM
Problem konieczności odladzania samolotów nie jest nowy, istnieje praktycznie od momentu kiedy ludzie zorientowali się, że zjawisko oblodzenia niesie za sobą negatywne skutki zarówno w odniesieniu do charakterystyka aerodynamicznych samolotu jak również obniżenia parametrów wytrzymałościowych poszczególnych jego elementów. Rozróżniamy dwie kategorie urządzeń do walki z lodem na samolotach. Urządzenia odladzające (ang. (...)

Artykuł zawiera 26256 znaków.

Źródło: Czasopismo Logistyka

Ściągnij załącznik:

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj