logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

RateFox – łączy partnerów w transporcie Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trudności związane z logistyką sprzedaży usług transportowych i zakupu tych świadczeń to kontekst, z którym borykają się zarówno zleceniodawcy takich usług, jak i ich dostawcy. RateFox - internetowa porównywarka stawek i kontraktów, to dla dwóch stron szansa na duże oszczędności czasu i środków, jak również wzrostu konkurencyjności.
Stała presja na redukcję kosztów i zyskująca na popularności tendencja do koncentracji na strategicznych działaniach zwiększa zainteresowanie korzystaniem z rozwiązań outsourcingowych. Zgodnie z tym modelem funkcje transportowe i logistyczne coraz częściej są oddelegowywane wyspecjalizowanym firmom, zwiększając w ten sposób popyt na różnego rodzaju usługi transportowe. Przy wydłużającym się dystansie, jaki mają do pokonania towary, kurczy się czas na realizację dostaw. Zyskują więc ci, którzy mogą współpracować z rzetelnymi dostawcami, realizującymi zlecenia terminowo i bezawaryjnie.

Kryteria wyboru operatora
Warunkiem nawiązania współpracy z zewnętrznym dostawcą jest w pierwszej kolejności jakość usługi. Cena, jeśli rzetelna realizacja usługi zostanie zagwarantowana, jest drugim czynnikiem weryfikacji oferty. Uświadamia to jak ważną determinantą w doborze dostawcy jest zaufanie do jego kompetencji. W procesie tym uwzględniany jest również potencjał firmy i kompleksowa oferta.

Szeroki portfel dostawców
Większość przedsiębiorstw prowadzi współpracę z kilkoma operatorami. Polityka dywersyfikacji portfela dostawców, dąży do ograniczenia udziału firm dominujących. Nie oznacza to jednak niechęci do zawierania długotrwałych kontraktów, służy przede wszystkim utrzymaniu wysokiego standardu jakości obsługi.

Dla usługobiorców ważna jest elastyczność dostawców i gotowość realizacji pilnych zleceń. W obliczu otwierających się możliwości i rosnących oczekiwań klientów firmy rozszerzają działalność na nowe segmenty rynku oraz stale udoskonalają ofertę.

RateFox - łączymy partnerów
RateFox to miejsce, które pozwala skuteczniej identyfikować potrzeby usługobiorców  i dynamiczniej na nie odpowiadać. Platforma skierowana jest do przedsiębiorstw poszukujących usług transportowych, jak i ich wykonawców. Stanowi efektywne narzędzie analizy rynku, pozwalające przedsiębiorstwom w transparentny sposób ustalać warunki współpracy oraz weryfikować potencjał i wiarygodność dostawców.

RateFox jako źródło wymiany informacji biznesowej w branży TSL, udostępnia rekomendacje dostawców, w krótkim czasie umożliwiając weryfikację partnera - jego kompetencji, rzetelności i terminowości. Dostęp do wielu potencjalnych wykonawców, pozwala na zawarcie kontraktu z najbardziej konkurencyjnym cenowo i jakościowo partnerem, spełniającym wymogi zleceniodawcy. Oznacza to nie tylko możliwość pozyskania niskich stawek przewozowych, ale także otwartość do ich negocjowania.

Optymalizacja kosztów – poszukujemy benchmarków
Do tej pory w Polsce nie powstał specjalistyczny portal kierowany do tego sektora rynku, który wspierałby przedsiębiorców w procesie organizacji i zakupu usług logistycznych w powiązaniu z benchmarkiem cen transportowych.
Podstawową i fundamentalną korzyścią wynikającą z wdrożenia systemu RateFox do planowania procesów logistycznych firmy jest obniżenie kosztów związanych z usługami transportowymi. Znajomość cen rynkowych daje użytkownikom możliwość negocjacji z firmami, które do tej pory mogły korzystać z niejasnej sytuacji i zawyżać opłaty.

- Dla przedsiębiorstw oferujących swoje usługi, projekt stanowi pomoc w strategicznym zarządzaniu własną działalnością, w tym zestawienie swoich kosztów i marż z cenami rynkowymi, co w konsekwencji prowadzi do optymalizacji biznesu. Firma staje się zdolna do obniżenia kosztów przy jednoczesnym utrzymaniu jakości, tym samym staje się bardziej konkurencyjna – wyjaśnia Grzegorz Gwiazdowski, współpomysłodawca projektu.


Kompleksowe wsparcie
Obecność na RateFox jest dla firm transportowych oraz spedycyjnych sposobem ukierunkowanym na zwiększenie obrotów, podkreślenie swojej obecności na rynku i podniesienie wiarygodności.  RateFox jako nowoczesna platforma porównująca stawki i kontrakty integruje w sobie wszystkie funkcjonalności optymalizujące proces zawierania transakcji na wszystkich jego etapach:

- baza do przeprowadzenia profesjonalnej analizy rynku usług transportowych, sformułowania zapytania ofertowego,
- możliwość stałej analizy swojej pozycji na rynku względem konkurencji,
- efektywny kontroling operatorów - przejrzyste reguły wyboru dostawcy z dostępem do cennej bazy referencji,
- oszczędność czasu pracy - możliwość symultanicznej komunikacji z wieloma potencjalnymi kontrahentami,
- zidentyfikowanie nowego rynku zbytu, potencjał do zwiększenia wolumenu sprzedaży usług i stworzenie nowego kanału dotarcia,
- możliwość szybkiej optymalizacji ceny usług oraz przyśpieszenia procesu realizacji dostawy,
- perspektywa nawiązania nowych kontaktów handlowych z wieloma partnerami oraz realizacji klastrów transportowych.

Rynek się rozwija, wymagania rosną
Jak podaje Eurostat w branży transportowej znajduje zatrudnienie ponad 1 milion osób, jej przychody zaś szacuje się na 65 mld złotych rocznie. Rosnące potrzeby i świadomość logistyczna klientów oraz potrzeba stałego doskonalenia oferty przez operatorów otwierać będą nowe możliwości współpracy. Warto do tego celu wykorzystać środowisko i narzędzia, które proces tej komunikacji uczynią bardziej transparentnym i sprawnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 grudzień 2014 11:43

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj