logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Gdzie jest Twoja przesyłka? Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Możliwość śledzenia trasy, którą pokonuje kontener czy przesyłka to już niemal standard w większości firmy logistycznych. Jednak precyzyjne wskazanie aktualnego miejsca pobytu transportowanych towarów umożliwia niewielkich rozmiarów lokalizator GPS oraz oprogramowanie GPS Trace. Rozwiązanie to pozwala bowiem na stałe kontrolowanie drogi, jaką pokonuje, a w przypadku kradzieży na szybką reakcję i odzyskanie wartościowych przedmiotów.

Jak to działa?
Monitoring paczki czy kontenera możliwy jest dzięki umieszczeniu wewnątrz przesyłki lokalizatora oraz zalogowaniu się do odpowiedniego oprogramowania np. GPS Trace. GPS Lokalizator bazuje na namierzaniu satelitarnym prowadzonym przez dwa niezależne systemy nawigacyjne - z nadajników GPS oraz GLONASS. Informacje o aktualnej pozycji lub trasie, którą pokonała przesyłka, gromadzone są na serwerze i udostępniane użytkownikom posiadającym urządzenie z dostępem do Internetu np. tablet czy telefon komórkowy. Funkcja ta pozwala, bez względu na miejsce i czas skontrolować, gdzie jest paczka czy kontener. W przypadku transportowania cennych towarów między kontynentami informacje o trasie pozwalają również oszacować, kiedy dotrą one do miejsca przeznaczenia. Warto podkreślić, że korzystanie z panelu platformy GPS Trace jest proste, a aktualna lokalizacja przesyłki prezentowana jest na mapie. Dzięki temu wykorzystanie systemu w firmie nie wymaga zatrudnienia dodatkowej osoby do jego obsługi. Co więcej, zarejestrowane trasy można wyeksportować, przechowywać na twardym dysku i analizować je.

Powszechnie wybieranym przez przedsiębiorców modelem jest lokalizator GPS GL 300 Server. Cechuje go kompaktowa, lekka budowa oraz odporność na zachlapania i wstrząsy. Parametry te pozwalają, bez obawy o jego prawidłowe funkcjonowanie, umieścić urządzenie wewnątrz przesyłki. Równie istotne jest długotrwałe działanie sprzętu. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy 1300 mAh zapewnia wydajne zasilanie lokalizatora nawet do 95 dni w trybie uśpienia, a w przypadku namierzania GPS co 10 minut zapewnia ciągłą pracę do 10 dni. Precyzję lokalizacji gwarantuje moduł U-blox M8, który dzięki zastosowaniu systemu SBAS (Satelitarny System Wspomagający) namierza obiekt z dokładnością nawet do 2 metrów.Ochrona przed kradzieżą
Transport cennych przedmiotów wiąże się z ryzykiem kradzieży. Aby mieć pewność dostarczenia przesyłki pod wskazany adres bez obawy o jej zawartość warto "zaopatrzyć" ją w mini lokalizator GPS. Urządzenie nie tylko wskazuje aktualne miejsce pobytu towaru, ale pozwala również na określenie bezpiecznej strefy, po której może się poruszać. W przypadku opuszczenia wyznaczonego terenu np. terytorium województwa czy kraju, właściciel otrzymuje informację o zdarzeniu, dodatkowo od razu uzyskuje wiadomość z aktualnym miejscem, w którym paczka się znajduje. Rozwiązanie to umożliwia zawiadomienie odpowiednich służb i niemal natychmiastowe odzyskanie przywłaszczonego mienia.

Przestoje podczas transportowania przesyłek czy kradzieże cennych przedmiotów to rzeczywistość wielu firm logistycznych. Problemy te pozwoli wyeliminować system monitorowania i namierzania przewożonych towarów. Wyposażenie kontenera w lokalizator GPS oraz dostęp do platformy GPS Trace umożliwi stałą kontrolę miejsca, w którym znajdują się wartościowe przesyłki, a w sytuacji zagrożenia odpowiednio reagować.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 październik 2015 10:52

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj