logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wiarygodne dane o produktach kluczem do sukcesu Twojej firmy Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozwój rynku e-commerce, aplikacji mobilnych oraz innych nowych technologii wspierających procesy zakupowe i komunikacyjne z klientem spowodowały, iż coraz większe znaczenie dla konsumentów i partnerów handlowych ma szybki dostęp do rzetelnej i aktualnej informacji o produktach. Jak pokazują liczne badania rynkowe, ponad 60% decyzji zakupowych podejmowanych jest przez klientów spontanicznie, w czasie wizyty w sklepie. Czy można w jakiś sposób stymulować lub wspierać procesy podejmowania takich decyzji?
W dobie Internetu, tak!

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Instytut Logistyki i Magazynowania - organizacja krajowa GS1 Polska, uruchomił projekt MOJE GS1. Od strony technicznej idea MOJE GS1 opiera się na dostarczeniu użytkownikom systemu GS1 przyjaznego narzędzia do elektronicznego zarządzania Numerami Identyfikacyjnymi Firmy. Ale MOJE GS1 to także szansa na uruchomienie i udostępnienie dla całego rynku referencyjnej i wiarygodnej bazy danych podstawowych na temat opisów produktów oraz relacji między numerem EAN/GTIN a danymi o nich.
Według badań przeprowadzonych przez GS1 Polska, ponad 50% firm prowadzi swoje rejestry numerów w wersji papierowej, dalszych 30% wykorzystuje arkusze kalkulacyjne lub inne lokalne aplikacje. Czy jest to bezpieczna praktyka? Nie! Przechowywane w ten sposób dane narażone są na zniszczenie, zagubienie, brak odpowiedniego nadzoru nad nadawanymi numerami, błędną walidację danych czy też błędy przy obliczaniu cyfr kontrolnych.
MOJE GS1 rozwiązuje te problemy dodatkowo zabezpieczając użytkowników przed utratą danych związaną ze zmianami pracowników, awariami technicznymi, poprzez odpowiedni system utrzymywania danych. Dodatkowo środowisko aplikacji MOJE GS1 pozwala na wydruk etykiet z kodem kreskowym, import i eksport posiadanych danych, dodawanie zdjęć, adresów strony WWW oraz - co jest szczególnie ważne dla rynku - numerów PKWiU. MOJE GS1 pozwala również na pobieranie faktur w formie elektronicznej. Wkrótce uruchomiony zostanie również szeroki wachlarz usług i nowych kanałów promocji Państwa produktów.

Warto wspomnieć o pilotażowej aplikacji MOBIT (aplikacja do pobrania ze strony http://www.mobit.gs1.pl/) przeznaczonej na telefony komórkowe, dzięki której w ciągu kilku sekund klient może skanując kod otrzymać szerokie informacje o produktach, sprawdzić opinie i dane o nim zamieszczone w Internecie czy w końcu porady i instrukcje (pilotowo w przypadku produktów firmy KAMIS SA, klient otrzymuje dostęp do przepisów i porad kulinarnych).
Zatem MOJE GS1 to także szansa na uruchomienie i udostępnienie dla całego rynku referencyjnej i wiarygodnej bazy danych podstawowych na temat opisów produktów oraz relacji między numerem EAN/GTIN a nazwami produktu.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2011.

Ostatnio zmieniany środa, 18 kwiecień 2012 11:56

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj