logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rynek Usług Pocztowych w Polsce i Europie 2016

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2016-09-14

Data zakończenia: 2016-09-14

Miejsce konferencji: Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1

Organizator: Adventure Consulting Sp. z o.o.

Już po raz dwunasty przedstawiciele największych operatorów pocztowych, firm kurierskich, kolporterskich, dystrybucyjnych oraz e-commerce z Polski i Europy spotkają się na corocznej międzynarodowej konferencji "Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie 2016", która odbędzie się 14 września 2016 r. w Warszawie.

 

 

Honorowy Patronat nad konferencją sprawują: Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Andrzej Adamczyk oraz Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Magdalena Gaj.
Platynowym Partnerem Konferencji jest Poczta Polska S.A.
Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Konferencję otworzą wystąpienia przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej, którzy przedstawią strategię rządu i regulatora względem rynku pocztowego.
Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. Przemysław Sypniewski przedstawi strategię rozwoju operatora narodowego wobec wyzwań konkurencyjności i regionalizacji rynku dostaw.
Przedstawiciele Zarządu Banku Pocztowego S.A. omówią nowe usługi bankowe i finansowe wdrażane w sieci placówek Poczty Polskiej oraz znaczenie usług finansowo-bankowych w rozwoju nowoczesnych operatorów pocztowych.
Prezes Zarządu Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe Paweł Usidus przedstawi innowacyjne technologie i usługi cyfrowe dla biznesu i administracji publicznej oferowane przez platformę Envelo.
Przedstawiciele czołowych europejskich operatorów pocztowych oraz wiodących firm doradczych omówią główne trendy i kierunki rozwoju nowoczesnych operatorów pocztowych i paczkowych w Europie i na świecie.
W trakcie międzynarodowego panelu przedstawiciele wiodących operatorów pocztowych z Europy Centralnej, czołowych firm z sektora eCommerce oraz eksperci dyskutować będą o tym czy Polska i Europa Centralna mają szansę stać się głównym hubem logistycznym dla cross-border eCommerce na nowym Jedwabnym Szlaku łączącym Wschód z Zachodem.
W kolejnym panelu uczestnicy dyskutować będą o tym kto powinien być partnerem rządu w budowie Cyfrowego Państwa? Sektor bankowy, telekomy czy Poczta Polska? Przedstawione zostaną studia przypadków usług eAdministracji świadczonych przez europejskich operatorów pocztowych.
W części technologicznej konferencji przedstawione zostaną główne trendy i innowacje w biznesie pocztowym i paczkowym na świecie, m.in. zastosowanie e-podpisu kwalifikowanego i platform elektronicznej identyfikacji w rozwoju usług komunikacji cyfrowej, innowacje w zakresie wydruku masowego, automatyzacji procesów logistycznych (sortowanie; konfekcjonowanie), innowacyjne rozwiązania ostatniej mili oraz zastosowanie internetu rzeczy w logistyce dostaw.

W konferencji weźmie udział ponad 100 menadżerów z Polski i Europy reprezentujących blisko 50 firm z sektora pocztowego, kurierskiego, logistycznego, marketingu bezpośredniego, kolporterskiego, dystrybucyjnego, eCommerce, a także producenci i dostawcy rozwiązań dla operatorów pocztowych i kurierskich, przedstawiciele największych masowych nadawców oraz reprezentanci sektora doradczego.
Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest Adventure Consulting Sp. z.o.o.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Koniec sezonu żeglugowego 2018 na Kanale Gliwickim i Odrze

Koniec sezonu żeglugowego 2018 na Kanale Gliwickim i Odrze

Zakończył się sezon żeglugowy 2018 na kanale Gliwickim i Odrze. Z Gliwickiego Portu w kierunku...

Poczta Polska - ponad 10 800 punktów w sieci click&collect

Poczta Polska - ponad 10 800 punktów w sieci click&collect

W ponad 10 800 punktach można odebrać przesyłkę w ramach usługi Odbiór w Punkcie Poczty...

Grupa PKP CARGO rozwija ekspansję w Europie

Grupa PKP CARGO rozwija ekspansję w Europie

Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP CARGO, podpisała w Lublanie umowę nabycia 80...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj