logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konferencja "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza"

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2017-10-12

Data zakończenia: 2017-10-12

Miejsce konferencji: Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia, Pl. Wolności 1

Organizator: Dąbrowa Górnicza; Bluevine Consulting

Już 12 października br., w imieniu organizatorów zapraszamy na 4. edycję konferencji "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza". Tegoroczne wydarzenie rozpocznie JAPAN VIP RAJD oraz wizyta studyjna na terenie Tucznawy - największym terenie inwestycyjnym w Polsce południowej, gdzie swoją działalność prowadzi już jeden z największych producentów filtrów cząsteczek stałych, reprezentujących kapitał japoński - firma NGK Ceramics Polska.

Ostatnie lata dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce były bardzo udane, do czego przyczynia się wzrost sprzedaży na rodzimym rynku oraz rosnący eksport. Na krajowej mapie sektora Automotive ważną pozycję zajmuje Dąbrowa Górnicza - miasto określane jako wschodnia brama Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, położone na przecięciu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, współpracujące z instytucjami okołobiznesowymi, m.in. z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wspierające sektor MŚP środowisko, gwarantujące pakiet zachęt w postaci ulg i zwolnień z podatku od nieruchomości. Te atuty uzupełnione o profesjonalną obsługę inwestycyjną i after care sprawiają, że Dąbrowa Górnicza ugruntowała swoją pozycję - miasta o sprzyjającym klimacie inwestycyjnym, idealnym do lokowania gospodarczych przedsięwzięć, a w szczególności tych z sektora Automotive. Zarówno polscy jak i zagraniczni inwestorzy docenili rynek śląski i uznali go za stabilny, rozwojowy i atrakcyjny.

W ramach konferencji został przewidziany cykl dyskusji panelowych oraz prezentacje. Tematy, które zostaną poruszone w jej trakcie będą związane m.in. z branżą motoryzacyjną jako wiodącą dla regionu Zagłębią i Śląska, oczekiwanymi projektami z sektora Automotive w regionie i w Polsce, konkurencyjności naszego kraju na tle Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii czy Serbii, innowacjami w branży i nakładami na badania i rozwój. W trakcie całego wydarzenia będą poruszane tematy: kariery i kompetencji na rynku pracy oraz działań klastra Silesia Automotive w ramach programu K2. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, prezesów zarządów i dyrektorów znanych koncernów i fabryk samochodowych, firm na rynku motoryzacyjnym, dąbrowskich przedsiębiorstw z branży Automotive oraz reprezentantów środowiska naukowego. W ramach cyklu "W roli głównej…" o wyzwaniach, sukcesach i planach na przyszłość zostanie przeprowadzony wywiad z zawodnikami i zarządem jednego z najlepszych klubów motocrossowych w Polsce i na świecie - MX DG Motocross.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy terminal DB Schenker pod Wrocławiem

Nowy terminal DB Schenker pod Wrocławiem

DB Schenker przeniósł terminal z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Inwestycja za ponad 45 mln...

Mobile Industrial Robots współpracuje ze spółką Faurecia i optymalizuje jej…

Mobile Industrial Robots współpracuje ze spółką Faurecia i optymalizuje jej produkcję

Mobile Industrial Robots, pionier branży autonomicznych robotów mobilnych, nawiązuje strategiczną współpracę z jedną z czołowych...

33 000 m kw. dla DSV Solutions

33 000 m kw. dla DSV Solutions

Wraz z rozpoczęciem nowego roku firma DSV Solutions rozpoczęła operacje w nowym obiekcie w podwarszawskim...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj