logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konferencja "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza"

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2017-10-12

Data zakończenia: 2017-10-12

Miejsce konferencji: Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia, Pl. Wolności 1

Organizator: Dąbrowa Górnicza; Bluevine Consulting

Już 12 października br., w imieniu organizatorów zapraszamy na 4. edycję konferencji "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza". Tegoroczne wydarzenie rozpocznie JAPAN VIP RAJD oraz wizyta studyjna na terenie Tucznawy - największym terenie inwestycyjnym w Polsce południowej, gdzie swoją działalność prowadzi już jeden z największych producentów filtrów cząsteczek stałych, reprezentujących kapitał japoński - firma NGK Ceramics Polska.

Ostatnie lata dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce były bardzo udane, do czego przyczynia się wzrost sprzedaży na rodzimym rynku oraz rosnący eksport. Na krajowej mapie sektora Automotive ważną pozycję zajmuje Dąbrowa Górnicza - miasto określane jako wschodnia brama Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, położone na przecięciu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, współpracujące z instytucjami okołobiznesowymi, m.in. z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wspierające sektor MŚP środowisko, gwarantujące pakiet zachęt w postaci ulg i zwolnień z podatku od nieruchomości. Te atuty uzupełnione o profesjonalną obsługę inwestycyjną i after care sprawiają, że Dąbrowa Górnicza ugruntowała swoją pozycję - miasta o sprzyjającym klimacie inwestycyjnym, idealnym do lokowania gospodarczych przedsięwzięć, a w szczególności tych z sektora Automotive. Zarówno polscy jak i zagraniczni inwestorzy docenili rynek śląski i uznali go za stabilny, rozwojowy i atrakcyjny.

W ramach konferencji został przewidziany cykl dyskusji panelowych oraz prezentacje. Tematy, które zostaną poruszone w jej trakcie będą związane m.in. z branżą motoryzacyjną jako wiodącą dla regionu Zagłębią i Śląska, oczekiwanymi projektami z sektora Automotive w regionie i w Polsce, konkurencyjności naszego kraju na tle Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii czy Serbii, innowacjami w branży i nakładami na badania i rozwój. W trakcie całego wydarzenia będą poruszane tematy: kariery i kompetencji na rynku pracy oraz działań klastra Silesia Automotive w ramach programu K2. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, prezesów zarządów i dyrektorów znanych koncernów i fabryk samochodowych, firm na rynku motoryzacyjnym, dąbrowskich przedsiębiorstw z branży Automotive oraz reprezentantów środowiska naukowego. W ramach cyklu "W roli głównej…" o wyzwaniach, sukcesach i planach na przyszłość zostanie przeprowadzony wywiad z zawodnikami i zarządem jednego z najlepszych klubów motocrossowych w Polsce i na świecie - MX DG Motocross.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris będzie zdalnie diagnozować autobusy elektryczne

Solaris będzie zdalnie diagnozować autobusy elektryczne

Inżynierowie z Biura Badań i Rozwoju firmy Solaris Bus & Coach opracowali system zdalnej diagnozy...

Nokian Tyres przyłącza się do inicjatywy Science Based Targets na…

Nokian Tyres przyłącza się do inicjatywy Science Based Targets na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych

Jako pionier w zakresie produkcji opon Nokian Tyres pragnie przyłączyć się do walki ze skutkami...

PKN ORLEN rozszerza współpracę z Kolejami Litewskimi

PKN ORLEN rozszerza współpracę z Kolejami Litewskimi

PKN ORLEN  intensyfikuje współpracę z Kolejami Litewskimi. 14 sierpnia br. szefowie obu spółek: Daniel Obajtek...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj