Zaloguj się

EKSPERT RADZI

Piotr Michałowski

Piotr Michałowski

Radca prawny, ekspert portalu www.prawoilogistyka.pl. Z branżą transportową związany od 2009 r. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów z branży transportowej oraz spedycyjnej. Doradza w zakresie konstruowania kontraktów transportowych pod względem ich zgodności z przepisami prawa. Reprezentuje podmioty z branży TSL w sprawach związanych z odpowiedzialnością prawną podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw. Jest pełnomocnikiem procesowym przedsiębiorców transportowych w sporach sądowych, jak i postępowaniach administracyjnych związanych z działalnością m.in. Inspekcji Transportu Drogowego.  Uczestniczy w ubezpieczeniowych postępowaniach likwidacyjnych związanych z powstałą szkodą transportową.

Czy można zatrzymać kierowcy uprawnienia do kierowania z uwagi na podejrzenie spowodowania kolizji drogowej?

Stan faktyczny: Kierowca samochodu uczestniczył w kolizji drogowej. Została wezwana Policja na miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu czynności na miejscu wypadku przez Policję zostało stwierdzone podejrzenie, że kierowca jest sprawcą wypadku, co powoduje zatrzymanie prawa jazdy za pokwitowaniem przez Policję.

Czy w takiej sytuacji Policja miała uprawnienie do zatrzymania prawa jazdy oraz czy kierowca samochodu może dalej prowadzić samochód?

Strony internetowe