Zaloguj się

Fruit Logistica 2020

Rodzaj wydarzenia: targi

Data rozpoczęcia: 2020-02-05

Data zakończenia: 2020-02-07

Miejsce konferencji: Berlin ExpoCenter City

Organizator: Messe Berlin GmbH

Fruit Logistica to od wielu lat wiodące targi branży owocowo-warzywnej na świecie. Swoją ofertę prezentują na nich firmy specjalizujące się w budowaniu łańcuchów dostaw artykułów żywnościowych: producenci owoców i warzyw, detaliści, hurtownicy, producenci opakowań, operatorzy logistyczni oraz firmy transportowe zajmujące się przewozem produktów spożywczych. W tym roku nie zabraknie także wystawców, którzy oferują rozwiązania do śledzenia ruchu i pochodzenia żywności.

W przededniu targów organizatorzy zapowiadają multimedialne pokazy innowacji pod hasłem "Fruitnet World of Fresh Ideas". W ramach specjalnych eventów ma również zostać zaprezentowany nowy raport nt. trendów pt. "Fruit Logistica 2020", którego tematyka koncentruje się wokół wszystkich aspektów związanych ze zrównoważonym rozwojem w branży owocowo-warzywnej, w tym z wykorzystaniem materiałów organicznych do produkcji opakowań do żywności. Organizatorzy zapowiadają znaczący udział firm z Europy Południowej i krajów śródziemnomorskich (największą ofertę zaprezentują Włochy). Krajem partnerskim tegorocznej edycji wystawy jest Ekwador.
Ciekawie zapowiada się program imprez towarzyszących. Zagadnienia związane stricte z logistyką przedstawią eksperci w ramach cyklu konferencji pn. "Logistics Hub". Tematyka dotyczy głównie przewozu towarów łatwo psujących się z wykorzystaniem różnych środków transportu. W programie debat znalazły się także zagadnienia związane z wprowadzeniem przez Międzynarodową Organizację Morską rozporządzenia IMO 2020.
W ostatnim dniu Targów odbędzie się giełda kariery, której głównym tematem mają być zagadnienia związane z rekrutacją pracowników i rozwojem osobistym. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie można zapoznać się z ofertą start’upów, wdrażających nowe modele biznesowe w branży owocowo-warzywnej.

Targi Fruit Logistica są organizowane od 1993 r. W 2019 r. wystawę odwiedziło 80 000 gości ze 135 krajów. W tegorocznej edycji udział zapowiedziało ponad 3200 wystawców.

Więcej informacji na stronie: www.fruitlogistica.com

Strony internetowe