Zaloguj się

Sposoby finansowania samochodów dla firm

Korzystanie z samochodu w firmie współcześnie stało się niemal oczywistością. Trzeba jednak pamiętać, że z punktu widzenia finansów przedsiębiorstwa, jest to, często niemałe, obciążenie finansowe. Dlatego warto, by sposób finansowania samochodu w firmie był jak najatrakcyjniejszy. O takie warunki dba Volkswagen Financial Services. O tym, jak korzystne oferty finansowania samochodów czekają na firmy, można przekonać się, np. korzystając z kalkulatora leasingu auta.

Istnieje co najmniej kilka sposobów finansowania samochodu w firmie. Każdy z nich ma swoją specyfikę i może w różnym stopniu odpowiadać specyficznym potrzebom danego przedsiębiorstwa. Dlatego warto zapoznać się z różnymi produktami dla firm dostępnymi w ofercie VW FS, by dowiedzieć się, który sposób będzie najlepszy dla Twojego biznesu.

Jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania samochodu firmowego jest skorzystanie z leasingu. Firmy chętnie sięgają po tę formę współpracy, bowiem pozwala osiągnąć korzyści podatkowe, a także często przy dość atrakcyjnych warunkach, poruszać się nowym samochodem. W przypadku VW FS warunki leasingu mogą być szczególnie atrakcyjne, a najlepiej przekonać się o tym samodzielnie, odwiedzając stronę internetową VW FS. Dostępny tam kalkulator leasingu auta to narzędzie, które w przejrzysty sposób pomoże nam obliczyć ratę leasingową przy wybranych przez nas parametrach.
Kalkulator leasingu auta to narzędzie świetnie sprawdzające się zarówno w przypadku tzw. KLASYCZNEGO leasingu, jak też leasingu JAK ABONAMENT. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami polega na tym, co chcemy zrobić po zakończeniu umowy leasingowej. W KLASYCZNYM leasingu najdogodniejszym rozwiązaniem wydaje się być wykupienie samochodu na własność. Ma to jednak pewne wady, zwłaszcza w przypadku oferty firmowej. Przede wszystkim, tracimy tzw. tarczę podatkową, jeżeli nie korzystamy już z umowy leasingu. Jeśli natomiast będziemy decydować się na nową umowę, najpierw będziemy musieli sprzedać stary samochód, co wymaga poświęcenia czasu, którego przedsiębiorcom przecież najczęściej brakuje.

W przypadku leasingu JAK ABONAMENT, spłacamy nie całkowitą wartość samochodu, a jedynie przewidywaną utratę wartości przez czas trwania umowy. Dzięki temu możemy otrzymać ofertę z bardzo atrakcyjną, niską ratą. Taka konstrukcja tego produktu sprawia, że w momencie, kiedy leasing się kończy, najlepszym rozwiązaniem jest zwrot samochodu i np. wzięcie nowego w leasingu. W ten sposób unikamy konieczności borykania się ze sprzedażą starego auta i przy atrakcyjnej racie miesięcznej. Najlepiej wyliczyć ją przy pomocy kalkulatora leasingu auta.
Obok leasingu, inną formą finansowania samochodów dla firm jest NAJEM długoterminowy. NAJEM jest w swojej konstrukcji bardzo podobny do leasingu JAK ABONAMENT, jednak ma jeszcze bardziej kompleksowy charakter. Otóż wszystkie usługi związane z korzystaniem z samochodu, w tym np. ubezpieczenie, serwis, a nawet sezonowa wymiana opon są wliczane do stałej miesięcznej opłaty. Co więcej, NAJEM w VW FS pozwala skorzystać nawet z krótkich 12-miesięcznych okresów trwania umowy. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie po prostu korzystanie z nowego samochodu, bez konieczności martwienia się o dodatkowe usługi.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 grudzień 2022 10:59
Zaloguj się by skomentować